• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
19 Şubat 2021 Cuma 15:16 | Son Güncelleme:

Türk dizi tarihinde bir ilk gerçekleşti! 1 kitaptan 5 dizi çekildi

Türk dizi tarihinde bir ilk gerçekleşti! 1 kitaptan 5 dizi çekildi

Psikiyatr ve yazar Gülseren Budayıcıoğlu, Türk dizi tarihinde bir ilke imza attı. Son yıllarda çıkardığı kitaplar ile dizi sektörüne adını yazdıran Budayıcıoğlu'nun kitapları o kadar beğenildi ki katkılarıyla çekilecek olan 5. dizi geliyor. Bu sezona damga vuran Masumlar Apartmanı, Doğduğun Ev Kaderidir ve Kırmızı Oda dizilerine çok yakında Camdaki Kız dizisi de eklenecek. Daha önce de İstanbullu Gelin dizisi yine yazarın kitap ve deneyimlerinden esinlenerek çekilmişti.

Bu sezon yayınlanan diziler çok iddialı geldi. 2020-2021 dizi sezonuna birçok yapım damgasını vurdu. Her gün bir reyting rekabeti ile geçiyor. Son yıllarda çıkardığı kitaplarla dikkat çeken Budayıcıoğlu'nun hikayeleri ve gerçek hayattan yansıttığı deneyimleri dizi sektörüne yansıdı. Yazarın 1 kitabından 4 dizi çıktı. Doğduğun Ev Kaderindir dizisi Camdaki Kız isimli romandan çıktı. Masumlar Apartmanı ve ardından da Kırmızı Oda yine yazarın kitap ve deneyimlerinden esinlenilerek oluşturuldu. Şimdi bu yapımların arasına bir kardeş dizi daha geliyor.

Birkaç hafta önce Gülseren Budayıcıoğlu'nın Camdaki Kız romanından bir dizi daha geleceğini öğrenmiştik. Camdaki Kız adlı roman yine aynı isimle bir diziye dönüştü ve başrolü de belli oldu. Kırmızı Oda dizisinde Boncuk karakterine hayat veren ve performansı ile başarılı oyunculuğunu bir kez daha kanıtlayan Burcu Biricik yeni dizide başrol oynayacak.

2017 yılında yayınlanmaya başlayan ve başrollerinde Aslı Enver ile Özcan Deniz'in oynadığı İstanbullu gelin dizisi de yine Budayıcıoğlu'nun kitabından esinlenerek senaryoya dökülmüştü.

Bu bir rekor. Türkiye dizi tarihinde ilk defa böyle bir durum yaşanıyor. Ayrıca yayınlanan tüm diziler de ayrı seviliyor. Özellikle Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı yayın gününde rakip tanımıyor.

<p>Peki, koronavirüste son durum ne? Aşılarla ilgili yapılan araştırmalar  bize ne söylüyor? Sürü ba

Aşı araştırmaları bize ne söylüyor?

Buz tutan gölde balıkçıların zorlu mücadelesi

Alanya'daki tarihi Gülevşen Camisi restore ediliyor

Daha önce yere dökülüyordu, şimdi kilosu 100 TL'den satılıyor