• $7,6604
  • €8,9115
  • 458.493
  • 1124.17
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
07 Ağustos 2020 Cuma 21:56 | Son Güncelleme:

Rocky filmi oyuncuları kimler, konusu nedir? Film kaç seriden oluşuyor?

Rocky filmi oyuncuları kimler, konusu nedir" Film kaç seriden oluşuyor"

Yayınlandığı dönemde dünya üzerinde büyük yankı uyandıran ve insanları boks sporuna başlatan Rocky filmi Kanal D ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor. Filmin başrollerinde Sylvester Stallone, Talia Shire ve Carl Weathers yer alırken yönetmen koltuğunda John G. Avildsen oturuyor. Film Rocky Balboa efsanesinin hayat mücadelesini anlatıyor. Peki, Rocky filmi kaç seriden oluşuyor? Ne zaman çekildi?

Beyaz perdenin efsane filmi Rocky 7 Ağustos Cuma günü Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluşuyor. Ünlü oyuncu Sylvester Stallone’un Rocky Balboa karakterini canlandırdığı film yayınlandığı dönemde açılış hafta sonu boyunca 5 milyon dolar hasılat yaptı ve 8 ay boyunca iyi bir performans sergiledi. John G. Avildsen yönetmenliğindeki Rocky filmi çekimleri öncelikle Philadelphia'da yapıldı ve birkaç sahne Los Angeles'ta çekildi.

ROCKY FİLMİ KONUSU NEDİR?

Rock filminde baş karakter olan Rocky Balboa boş zamanlarında yaşadığı küçük şehrin yerel kulüplerinden birinde boks yapan amatör bir boksördür. Amerika'da yeni yılın boks maçlarının programları tamamlanmak üzeredir, ancak Apollo Creed isimli yenilmez boksör sakatlanmıştır. Bu başarılı boksörün önerisi üzerine turnuvaya adı duyulmamış amatör bir boksör alınacaktır. Bu isim de Rocky'den başkası değildir. Rocky artık yılın en önemli maçının aktörlerinden biridir ve bu zorlu hazırlanma sürecinde en büyük yardımcısı antrenörü Mickey ve büyük aşkı Adrian olacaktır.

ROCKY FİLMİ KAÇ SERİDEN OLUŞUYOR?

İlki 1976 yılında çekilen Rocky filmi toplamda 8 filmde oluşmaktadır. Filmde yoksul ve kimsesiz bir boksör olan Rocky Balboa'nın yaşam hikâyesi anlatılır. 1977'de aday olduğu 10 daldan en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi kurgu dallarında 3 Oscar almıştır.

Rocky filmi Rocky Marciano nun boks maçlarından esinlenerek oluşturulmuştur.

ROCKY OYUNCULARI

Sylvester Stallone Rolü : Rocky Balboa

Talia Shire Rolü : Adrian Pennino

Burt Young Rolü : Paulie Pennino

Carl Weathers Rolü : Apollo Creed

Burgess Meredith Rolü : Mickey Goldmill

Thayer David Rolü : George Jergens

Joe Spinell Rolü : Tony Gazzo

Bill Baldwin Rolü : Fight Announcer

Beykoz'daki ormanlık alanda yangın çıktı. Alınan bilgiye göre, Yenimahalle Bent Yolu Caddesi'ndeki o

Beykoz'da ormanlık alanda yangın çıktı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da PKK operasyonu: 7 gözaltı

26 Eylül çeyrek altın, gram altın fiyatları canlı ve anlık ne kadar?