• $13,5292
  • €15,331
  • 772.246
  • 1809.65
2 Kasım 2021 Salı 18:29 | Son Güncelleme:

Rasime Öktem kimdir, kaç yaşında? O Ses Türkiye yarışmacısı Rasime Öktem nereli, Instagram hesabı nedir?

Rasime Öktem kimdir, kaç yaşında" O Ses Türkiye yarışmacısı Rasime Öktem nereli, Instagram hesabı nedir"

Rasime Öktem, O Ses Türkiye yarışmasına damga vuran isimler arasında. Yeni sezonun dikkat çeken isimleri arasında yer alan Rasime Öktem, O Ses Türkiye 2021 ilk turunda şarkı performansıyla 4 jüri üyesini döndürmeyi başardı. Peki O Ses Türkiye yarışmacısı Rasime Öktem kimdir, kaç yaşında, nereli, Instagram hesabı nedir? İşte O Ses Türkiye yarışmacısı hakkındaki bilgiler...

Rasime Öktem , TV8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye yeni sezonunda dikkat çeken yarışmacılardan biri oldu. Performansı ile dört jüriyi döndürmeyi başaran Rasime Öktem 'nın hikayesi merak konusu oldu. Söz konusu internet aramalarında "O Ses Türkiye yarışmacısı Rasime Öktem kimdir, kaç yaşında, nereli, Instagram hesabı nedir?" sorularına yanıt arayanlar için detayları bu haberimizde derledik.

Fenomen yarışma programı O Ses Türkiye'nin onuncu sezonunda kör eleme turu devam ediyor. Bu turda yer alan yarışmacılardan Rasime Öktem, beşinci bölümde performansıyla damga vurdu ve dört jüri üyesini döndürmeyi başardı.

RASİME ÖKTEM KİMDİR?

O Ses Türkiye 2021'e katılan Rasime Öktem, 1983 Kırşehir doğumlu. Rasime Öktem, 2005 yılı Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur ve eğitim görmeye başladığından beri İzmir'de yaşamaktadır.

Bir gün şans eseri dinlediği bir şarkıyla Flamenkoya aşık olmuş ve 2004 yılı itibari ile Flamenkoyu yaşayabilmek ve İzmir'de geliştirebilmek için çalışmaya başlamıştır. Süreç içerisinde gitarist Can Şentürk'le bir araya gelerek beraber çalışmaya başlamış ve bir dönem Berk Gürman'la çalışma fırsatını da bulmuşlardır.

2009 yılında gitarist Doruk Demircan ve Erdem Kapan'ın da gruba katılmasıyla müzisyen arkadaşları ile beraber ilk grupları Sonido del Alma'yı daha sonra Bilal Kalaycıoğulları, Mehmet Şenbağcı ve Canberk Ruscuklu'nun katılımıyla Flamenco Esmirna isimli flamenko topluluğunu kurmuşlardır.

Dans eğitimine ilk zamanlar İstanbul'da gerçekleştirilen workshoplara katılarak devam eden ve öğrendiği her şeyi öğrencileri ile paylaşarak 10 yıldan beri İzmir'de Flamenko eğitmenliği yapan Rasime Öktem, yıllardır kurduğu hayalini gerçekleştirerek ilk kez 2010 yılı Eylül ayında flamenkonun başkenti Sevilla'ya gitmiş ve 3 ay boyunca flamenko ile dolu bir hayat sürmüştür. Ardından 2012, 2016 ve 2018 yıllarında eğitimlerine devam etmiştir.

Dünyaca ünlü eğitmenler Manuel Betanzos, Andres Peña, Juan Manuel Fernandez Montoya (Farruquito), Alfonso Losa, Maria Juncal, La Lupi, Pilar Ogalla, Pastora Galvan, Adela Campallo, Joaquin Grilo, Ruben Olmo, Fuensanta La Moneta, Ursula Lopez, Rafael Campallo, Angel Atienza ve Hiniesta Cortes'den uzun süreli dans eğitimi, flamenkonun divası Esperanza Fernandez'den şarkı dersleri almıştır.

Flamenkonun efsanevi şarkıcısı Camaron'a eşlik etmiş gitaristlerden Carlos Heredia ile çalışma fırsatı bularak, şu an hepsi arkadaşı olan birçok müzisyenle fiestalarda, flamenko gecelerinde sahne almış ve onlardan Rasi la Turca ismini almıştır.

Ardından şehrinde tamamen flamenko ile dolu bir ortam yaratmak hayalini de gerçekleştirerek gitarist Doruk Demircan'ın büyük desteği ile Şubat 2011 itibariyle "İzmir Flamenko Dans ve Müzik Atölyesi" isimli flamenko okulunu hayata geçirmişlerdir.

2014 yılında Deniz Friese ve Flamenco Esmirna ile yine hayalleri olan Dos Flamenko Dans Kumpanyasının ilk adımlarını atmış 2017 yılında dansçı ve koreografların katılımıyla resmi olarak kurmuşlardır.

RASİME ÖKTEM HANGİ JÜRİYİ SEÇTİ?

O Ses Türkiye'nin beşinci bölümünde sahneye çıkan Rasime Öktem, "NACI EN ALAMO" adlı şarkıyı seslendirdi. Bu performansıyla tüm jüri üyelerini döndürdü. O Ses Türkiye'de ilk turu geçen Rasime Öktem, Oğuzhan Koç'u seçti.

  • O Ses Türkiye
  • Rasime Öktem
  • Rasime Öktem kimdir
  • Rasime Öktem kaç yaşında
  • Rasime Öktem nereli
AK Parti'de kritik toplantı... Masada sıcak başlıklar var
AK Parti'de kritik toplantı... Masada sıcak başlıklar var

AK Parti'de kritik toplantı... Masada sıcak başlıklar var

TCMB ile Türkmenistan Merkez Bankası arasında imzalar atıldı
TCMB ile Türkmenistan Merkez Bankası arasında imzalar atıldı

TCMB ile Türkmenistan Merkez Bankası arasında imzalar atıldı

Macron'un aramaları reddedildi! Kriz Türkiye'ye yaradı
Macron'un aramaları reddedildi! Kriz Türkiye'ye yaradı

Macron'un aramaları reddedildi! Kriz Türkiye'ye yaradı

<p>Peki, Türk Devletleri Teşkilatı'nın hedefi ne? Erdoğan'ın Türkmenistan ziyareti teşkilat için yen

BAE ile yeni dönem... Mısır ve İsrail ile ilişkiler normalleşir mi?

Yunus polislerinin zorlu eğitiminden kareler

Misafirlerini kendi tasarladığı 'dönen ev'de ağırlıyor

Çöpe gidecek malzemeleri dönüştürüp dünyaya pazarlıyor