• $8,7709
  • €10,4596
  • 502.754
  • 1398.52
22 Mayıs 2021 Cumartesi 20:00 | Son Güncelleme:

Mustafa Taş kimdir, nereli? İbo Show'a katılan Mustafa Taş kaç yaşında, eserleri neler?

Mustafa Taş kimdir, nereli" İbo Show'a katılan Mustafa Taş kaç yaşında, eserleri neler"

Mustafa Taş, İbo Show'un bu haftaki konukları arasında yer alıyor. Müzik kariyerinin yanı sıra katıldığı programlarla gündeme gelen Mustafa Taş'ın hayat hikayesi merak konusu oldu. Peki Mustafa Taş kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi eserleri vardır?

Mustafa Taş'ın hayatı İbo Show programına katılmasının ardından merak konusu oldu. 22 Mayıs İbo Show konukları arasında yer alan Mustafa Taş hakkında bilgiler araştırılıyor. Peki, Mustafa Taş kimdir, kaç yaşında? İşte, İbrahim Tatlıses'in yeni konuğu şarkıcı hakkında bilgiler

İbo Show'un bu haftaki konukları arasında yer alan Mustafa Taş aslen Ankaralı'dır.

MUSTAFA TAŞ KİMDİR?

Mustafa Taş, Sincanlı memur bir babanın Sincan'da doğup büyüyen, küçük yaşlarda saz ile tanışan ve daha sonra da sanatını geliştirerek topluma faydalı eserler kazandırma gayreti içerisinde olan biridir.

Müziğe ilk olarak 6 yaşında babasının doğum günü hediyesi olarak aldığı bağlama ile başlar.

Mustafa Taş, 2009 yılında yaptığı ilk albümü Atamın Seymenler'dir.

Mustafa Taş, 2000 yılında 7-8 arkadaşıyla 'Grup Öykü'yü kurmuştur. Türkü okurken utandığı için grupta sadece saz çalmıştır. Daha sonralarda grup dağıldığı ve tek kaldığı için sahneye çıktığı yerlerde türkü söylemeye başlamıştır. Mustafa Taş, ilk albümü 'Atamın Seymenleri'ni 2009 yılında çıkarmıştır. 2012 senesinde çıkarmış olduğu Dost Kazığı isimli albüm ile büyük çıkış yakalamış ardından Ankara kültürünü önemli mecralara taşımış ve geniş kitlelere ulaşmıştır.

2013-2015 yılları arasında "Oturak Alemi" isimli televizyon programıyla ekranlarda boy göstermiş ve iki yıl boyunca dinleyenlerine aynı ekrandan ulaşmaya devam etmiştir. Müzik Kariyerinin en iyi çıkışını 2015 yılında yakalamış ve Türkiye'nin en önemli sahnelerinde konser vererek müziğini daha geniş kitlelere ulaştırmıştır. 3 kardeşin en küçüğü olarak dünyaya gelen Mustafa Taş doğma büyüme Ankara Sincan'lı, baba tarafından aslen Yozgat'lıdır. 27 Nisan 2016 yılında Kızılcahamam Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonu'nda Aysun Bahar ile evlenmiştir.

<p>İstanbul Beylikdüzü'nde bir dairede anne ve oğlunun cesetleri, kapısında 'bomba düzeneği var yakl

Kapıdaki not panik yarattı: Beylikdüzü'nde anne ve oğlunun cesetleri bulundu

''Türk Yıldızları'' Sakarya semalarında selamlama uçuşu yaptı

Tarihi Gelibolu Yarımadası sahilinde müsilaj yoğunluğu arttı

Rekor kıran keşif: 13.1 milyar yıllık süper kütleli karadelik rüzgarı