• $8,0933
  • €9,7742
  • 460.406
  • 1377.23
05 Nisan 2021 Pazartesi 11:01 | Son Güncelleme:

Mustafa Karataş aslen nereli? Mustafa Karataş kimdir, kaç yaşındadır?

Mustafa Karataş aslen nereli" Mustafa Karataş kimdir, kaç yaşındadır"

İlahiyat hocası olan Mustafa Karataş bugün Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk oldu. Mustafa Karataş kimdir, kaç yaşındadır? Mustafa Karataş aslen nereli? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Mustafa Karataş, 20 Mart 1961 tarihinde Sivas'ın Gürün ilçesinde dünyaya geldi. İşte hakkında tüm merak edilenler...

Ramazan aylarında yaptığı programlar ile geniş kitleler tarafından tanınan Mustafa Karataş bugün Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk oldu. Mustafa Karataş kimdir, kaç yaşındadır? Mustafa Karataş aslen nereli? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. İlahiyat hocası olan Mustafa Karataş, üniversitede Güzel Sanatlar/Hüsn-ü Hat ve Hadis dersleri veriyor. İşte hakkında tüm merak edilenler...

MUSTAFA KARATAŞ KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

Hadis anabilim dalı öğretim üyesi Karataş, 20 Mart 1961 tarihinde Sivas'ın Gürün ilçesinde dünyaya geldi. 5 yaşında iken Karabük'e taşındılar. İlkokulu ve ortaokulu Karabük'te okuyan Mustafa Karataş Kastamonu'da İmam Hatip Lisesi'ne başlayıp Sakarya'da bitirdi. 1980 yılında İstanbul'a geldi ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden 1984 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede 1989 yılında Hadis yüksek lisansını, 1998 yılında doktorasını tamamladı.

Mustafa Karataş, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yardımcı Doçent, 2008 yılında Doçent, 2013 yılında Profesör oldu. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Hadis Anabilim Dalı Başkanlığı, Rehberlik Danışmanlık Birimi Başkanlığı, Fakülte Kurulu Üyeliği gibi görevleri yerine getirdi. Karataş, Güzel Sanatlar/Hüsn-ü Hat ve Hadis dersleri verdi. Otuzdan fazla ilmi makalesi yayınlanan ve pek çok eseri ve tebliğleri bulunuyor.

Karataş, 2004 yılından itibaren televizyon programı yapıyor ve bugüne kadar Cuma Sabahları ve Muhabbet Kapısı olmak üzere beş yüzden fazla canlı yayın düzenledi.İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapan Mustafa Karataş, onursal başkanlığına ve televizyon programlarına devam ediyor. İngilizce ve Arapça bilen Mustafa Karataş, evli ve dört çocuk babasıdır.

  • Mustafa Karataş kimdir
  • Mustafa Karataş kaç yaşında
  • Mustafa Karataş aslen nereli
  • Mustafa Karataş yaşı
  • Mustafa Karataş evli mi
<p>İzmir'de Murat A. adlı şahıs annesinin eski eşi Mahmut Karşıcı'yı sokak ortasında pompalı tüfekle

Sokak ortasında pompalı dehşeti! Cinayet anları güvenlik kamerasında...

Lider Beşiktaş'a Sivas'ta coşkulu karşılama

Nemrut Krater Gölü çevresinde açılan kardelenler görsel şölen sunuyor

Pakistan'da Türk mimarın imzasını taşıyan eser: Faysal Camisi