• $9,486
  • €11,0465
  • 548.373
  • 1519.25
28 Eylül 2021 Salı 09:13 | Son Güncelleme:

MasterChef Tahsin Küçük aslen nerelidir? MasterChef Tahsin kimdir, kaç yaşındadır?

MasterChef Tahsin Küçük aslen nerelidir" MasterChef Tahsin kimdir, kaç yaşındadır"

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye'de ana kadro yarışmacıları arasında dikkat çeken isimlerden biri de Tahsin Küçük oldu. MasterChef Tahsin kimdir, kaç yaşındadır? MasterChef Tahsin Küçük aslen nerelidir? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. MasterChef Tahsin Küçük, 23 yaşında ve aslen Trabzonlu. Doğma büyüme Kocaelili olduğunu söyleyen Tahsin Küçük, yedi yıldır İstanbul'da yaşıyor. İşte hakkında tüm merak edilenler...

MasterChef Türkiye'nin yeni sezonunda sözleri ve tavırlarıyla dikkat çeken isimlerden biri Tahsin Küçük oldu. MasterChef Tahsin kimdir, kaç yaşındadır? MasterChef Tahsin Küçük aslen nerelidir? gibi soruların yanıtları merak edilmeye başlandı. Tahsin Küçük, 15 Haziran 1997 Kocaeli doğumludur. 23 yaşındaki Tahsin Küçük, aslen Trabzonludur. 7 yıldır İstanbul'da hayatını sürdüren MasterChef Tahsin, mesleğe girişinde ailesinin büyük destek olduğunu ifade etmektedir...

MASTERCHEF TAHSİN KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

MasterChef Türkiye kadrosuna giren Tahsin Küçük, 15 Haziran 1997 Kocaeli doğumludur. 23 yaşındaki Tahsin Küçük, aslen Trabzonludur. 7 yıldır İstanbul'da hayatını sürdüren MasterChef Tahsin, mesleğe girişinde ailesinin büyük destek olduğunu ifade etmektedir. Yemek yapmanın yanı sıra birçok dans türüyle ilgilendiğini aktaran Tahsin, kendisi için önemli sloganın 'Ben İstersem Yaparım' cümlesi olduğunu belirtiyor.

Kocaeli'de doğan Tahsin Küçük, Ulu Gazi İlköğretim okulunu bitirdikten sonra liseyi de Yunus Emer Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde tamamlamıştır. Ardından İstanbul'a gelen Tahsin Küçük burada Okan Üniversitesi Gastronomi bölümünden 2019 yılında mezun olmuştur.

Tahsin Küçük, istediği mesleklerin hiçbirine babasının sıcak bakmadığını ve bir gün babasına yemek yaptığını, babasının bu yemeği yedikten sonra 'Ellerine sağlık oğlum, sen bunu meslek olarak yapmalısın' sözler üzerine harekete geçerek ailesinin de desteğiyle kariyerine başlamış. 13 yaşında mutfağa bulaşıkçı olarak girdiğini söyleyen Tahsin, 10 yıldır bu sektörde yer aldığını söylemektedir.

2015 yılında Ver Fırına isimli yarışma programına 17 yaşındayken katılan ve internetten öğrendiği tarifler ile bu yarışmada iyi bir derece yakaladığını aktaran MasterChef Tahsin, burada yakaladığı başarının gücüyle üniversite yıllarında da pek çok yarışmaya katılarak derece elde ettiğini belirtmektedir.

Eğitim hayatı boyunca Türkiye'nin önde gelen şefleriyle birlikte çalıştığını söyleyen Küçük, 'çok iyi projelerde yer aldım' diyor. Mezuniyetiyle birlikte menüsünü hazırladığı 2 restoranda sosları ve reçeteleriyle, satılabilir yemek zincirine yeni oluşumlar kazandırdığını aktaran Tahsin Küçük, Türk televizyonlarında bulunan gündüz kuşağı yemek programlarında da yemek editörü olarak görev yaptığını ifade ediyor.

TAHSİN KÜÇÜK MASTERCHEF'TE KADROYA NASIL GİRDİ?

Ana kadroda yer alan Tahsin, üç şefin karşısına ilk turda firik keşkeğinde konfit somon yaparak çıktı. Bu yemek ile şeflerin beğenisini kazanan ve üçlü düellolara giden Tahsin, Burak ve Mercan ile karşı karşıya geldi. Asma yaprağında tekir balığı için ikinci turda ter döken Tahsin, diğer iki yarışmacı adayına göre daha başarılı tabakla şefler önüne çıkmayı başardı ve final turuna kaldı.

  • MasterChef Tahsin kimdir
  • MasterChef Tahsin kaç yaşında
  • MasterChef Tahsin nereli
  • MasterChef Tahsin yaşı
  • Tahsin Küçük kim
  • Tahsin Küçük aslen nereli
  • masterchef Tahsin Küçük
<p> </p>

CHP-HDP ortaklığı... Çatlak kapıda mı?

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu