• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
29 Eylül 2021 Çarşamba 08:46 | Son Güncelleme:

Haftanın ilk eleme adayı Milhan Erdem aslen nereli, twitter ve instagram hesabı var mı? MasterChef Milhan kimdir, kaç yaşında?

Haftanın ilk eleme adayı Milhan Erdem aslen nereli, twitter ve instagram hesabı var mı" MasterChef Milhan kimdir, kaç yaşında"

Milhan Erdem, MasterChef Türkiye'de haftanın ilk eleme adayı olarak seçildi. TV8 ekranların sevilen yarışma programı MasterChef'in en genç isimlerinden olan Milhan, yaptığı dans ile akıllarda yer etmişti. Söz konusu eleme potasına ismi yazılmasıyla birlikte gündeme gelen "MasterChef Milhan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, twitter ve instagram hesabı var mı?" sorusunun yanıtı haberimizde.

Milhan Erdem, 28 Eylül tarihli MasterChef yarışma programında haftanın ilk eleme potasına giren isim oldu. MasterChef'te dünyaca ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın karşısına çıkan Milhan Erdem, hünerlerini gösterdi. Haftanın ilk dokunulmazlık yarışında kazanan ismin eleme adayı olarak seçtiği MasterChef Milhan kimdir, kaç yaşında? Haftanın ilk eleme adayı Milhan Erdem aslen nereli, twitter ve instagram hesabı var mı?

MASTERCHEF MİLHAN ERDEM KİMDİR?

MasterChef Türkiye Milhan Erdem, 2001 yılında hayata gözlerini açtı. 20 yaşındaki genç isim, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde doğdu. Ancak kariyer hayatı nedeniyle İstanbul'a taşındı ve yaşamını İstanbul'da devam ettiriyor.

Genç yaşına ragmen önemli başarılara imza atmış bir isim olan Milhan Erdem, doğup büyüdüğü topraklarda eğitim hayatına başladı. İlerleyen yıllarda yine Kütahya'da bulunan Yoncalı Otelcilik ve Turizm Lisesi'nden mezun oldu. Erdem'in asıl hikayesi ise bu mezuniyetten sonra başladı.

Hem ulusal hem de uluslararası birçok yarışmaya katılan Milhan Erdem, katıldığı tüm bu yarışmalarda dereceler elde etti. Çünkü yemek yapmaya ve aşçılık mesleğine aşıktı. Bu aşkla 'Yılın Altın Genç Şefi' ödülünü bile almaya hak kazandı. Takvim yaprakları 2019'u gösteriyordu. Antalya EXPO'daki yarışmaya katılmaya karar verdi Erdem. Tüm hazırlıklarını yaptıktan sonra katıldığı yarışmada 'Yılın Altın Genç Şefi' ödülüne layık görüldü. Bir altın madalya kupa alarak lise hayatının jübile yarışmasını yaptığını söyleyen MasterChef Türkiye Milhan Erdem'in gerçek meslek hayatı da bu tarihten sonra başladı.

Genç yaşında Antalya, Marmaris ve Almanya'da stajlarını tamamladı ve hayallerinden bir an olsun vazgeçmedi. Bu hayaller onu Kırgızistan'a kadar götürdü. Davetli aşçı olarak gittiği Kırgızistan'da halka, Türk mutfağının eşsiz yemeklerini tanıtma fırsatı buldu.

Kırgızistan'da Türk yemeklerini tanıttıktan sonra ülkesine döndü ve Nişantaşı'ndaki Lübnan mutfağında hünerlerini sergilemeye devam etti. Burada yaklaşık 1 sene çalışan Erdem, son olarak MasterChef programına başvurdu ve adım adım ana kadroya kadar gelmeyi başardı.

MASTERCHEF TÜRKİYE MİLHAN ERDEM'İN INSTAGRAM HESABI

Instagram'da 'milhanerdemm' kullanıcı adıyla yer alan genç yarışmacının, söz konusu mecrada 65 bin 600 takipçisi bulunuyor.

ANA KADROYA NASIL GİRDİ?

Birinci turda kendi uyarladığı yeşil sos eşliğinde avakadolu muz ve et içerikli bir yemek hazırlamıştır. Üç evet alarak üçlü düello turuna geçmeye hak kazanmıştır.

İkinci turda Milhan Erdem, Ömer Araz ve Ömer Yücel Avşar ile yarışmıştır. Yarışmacılardan acem pilavı hazırlamaları istenmiştir. Şeflerin kararına göre verilen süre sonunda en başarılı tabağı çıkartmayı başaran Milhan Erdem olmuştur.

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!