• $7,2994
  • €8,7973
  • 404.462
  • 1527.45
16 Şubat 2021 Salı 11:16 | Son Güncelleme:

MasterChef İsveç'e damga vuran Ayla Canpunar, finale yükselen 9 yarışmacı arasında yer aldı

MasterChef İsveç'e damga vuran Ayla Canpunar, finale yükselen 9 yarışmacı arasında yer aldı

Tüm dünyada ünlü yemek yarışması Masterchef, İsveç'te de en iyi aşçılarını arıyor. Bu yıl ki Masterchef İsveç'e bir Türk damgasını vurdu. Ayla Canpunar isimli yarışmacı 9 yarışmacı arasında yerini aldı ve finale kaldı. Hedefinin Türk mutfağını İsveç'e ve tüm dünyaya tanıtmak olduğunu söyleyen Canpunar, “Masterchef İsveç yarışmasına başvurdum. 40 kişi arasına girdim. Türk yemeklerinin de tanıtımını yaparak 9 kişinin mücadele edeceği finale kaldım" dedi.

Ülkemizde de büyük yankı uyandıran Masterchef yarışması tüm dünyada yayınlanmaya devam ediyor. Aşçılar yeteneklerini sergilediği yemek programının İsveç'teki versiyonuna Türk bir yarışmacı damga vurdu. Masterchef İsveç yarışmasına başvuran Ayla Canpunar, 40 arasından finale kaldı. Rakiplerini bir bir eleyen Canpunar'ın hayali Türk mutfağını tüm dünyaya tanıtmak.

Canpunar, "İsveç'in en çok izlenen Masterchef yemek yarışma programında 40 kişi arasından finale kalan 9 kişiden biri oldum. Küçüklüğümden beri annemin mutfakta yaptığı Türk yemeklerini ilgiyle izlerdim. Babamın çalıştırdığı restoranda da farklı ülkelerin mutfağından yemekler öğrendim. Daha sonra binlerce kişinin müracaat ettiği Masterchef İsveç yarışmasına başvurdum. 40 kişi arasına girdim. Türk yemeklerinin de tanıtımını yaparak 9 kişinin mücadele edeceği finale kaldım" dedi.

Nisan ayında yarışmanın birincisinin belli olacağını kaydeden Canpunar, annesinden öğrendiği tavuk yemeği ve bulgurdan yaptığı kısır ile finale kadar çıktığını söyledi.

<p>Türkiye ekonomisi koronavirüs salgınıyla mücadeleyle geçirdiği 2020 yılını yüzde 1,8'lik büyüme r

Kademeli normalleşmede kafe ve restoranlara gelebilecek yeni teşvikler neler?

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu