• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
24 Şubat 2021 Çarşamba 17:14 | Son Güncelleme:

Maraşlı dizisinde izleyiciyi çileden çıkaran mantık hatası! Mahur'un sözleri ‘pes' dedirtti

Maraşlı dizisinde izleyiciyi çileden çıkaran mantık hatası! Mahur'un sözleri ‘pes' dedirtti

Maraşlı dizisi kısa sürede büyük bir izleyici kitlesine kavuştu. Yayınlandığı Pazartesi günü Çukur, Sefirin Kızı, Uyanış Büyük Selçuklu ve Yasak Elma gibi iddialı dizilerin arasındaki reyting savaşında kendine yer bulabilen Maraşlı dizisi sürprizlerle dolu senaryosu ve güçlü oyuncu kadrosu ile şimdiden izleyicinin gönlüne taht kurdu. Fakat dizinin başından beri devam eden bir çelişki var.

ATV'nin reytingleri altüst eden dizisi Maraşlı fırtına gibi esmeye devam ediyor. Burak Deniz'in Maraşlı, Alina Boz'un Mahur karakteriyle başrollerini paylaştığı dizi Kerem Atabeyoğlu, Saygın Soysal, Serhat Kılıç, Rojda Demirer, Melis İşiten ve Cihat Yenici gibi isimlerin olduğu güçlü oyuncu kadrosuyla izleyicinin gönlüne taht kurdu. Maraşlı dizisinin son bölümünde ise Mahur karakterinin tavırları izleyiciyi çileden çıkardı.

Pazartesi akşamları Çukur, Sefirin Kızı, Uyanış Büyük Selçuklu ve Yasak Elma yapımlarla arasındaki reyting savaşını kazanan Maraşlı dizisi izleyiciyi şoke eden sürprizlerle dolu senaryosuyla da adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

Öte yandan dizinin 1. bölümünden beri süregelen bir çelişki ise izleyicinin diline pelesenk oldu. Sevilen dizinin ilk bölümünde Burak Deniz'in hayat verdiği Maraşlı'nın Mahur'u kurtarmak için öldürdüğü adamlarla ilgili tutuksuz yargılanacağı söylendi. Asker olması dolayısıyla da normal karşılanan bu durum daha sonra ilginç bir hal aldı.

Daha sonra ise, neredeyse her bölümde en az 1 kişi öldüren Maraşlı'nın yargılanması gündeme bile gelmedi. Aslında dizilerde böyle çelişkilerle sık karşılaşıldığı için Maraşlı'nın 'takır takır' adam öldürmesi izleyici tarafından yadırganmadı. Ta ki son bölüme kadar...

Maraşlı'nın 7. Bölümünde Alina Boz'un canlandırdığı Mahur, Maraşlı'nın dizideki kötü adam olan Savaş'tan alacağı intikamı konuşurken Maraşlı'nın katil olamayacağını ve kimseyi öldüremeyeceğini söylemesi dikkat çekti. Mahur'un "Katil olamaz o" sözleri izleyiciyi hem çileden çıkardı hem de alay konusu oldu.

Bu durum "Maraşlı Herkesi öldürüyor katil olmuyor Savaş'ı öldürmeye gelince Mahur niye 'Öldürme, katil olma diyor ki?", "Maraşlı'nın öldürmediği adam kalmadı Mahur hâlâ katil olmanı istemiyorum diyor" yorumlarına sebep oldu.

<p>Zonguldak'ta Emniyet Müdürlüğü'nde görevli trafik polisi Mustafa Dönmez, koronavirüs tedavisi gör

Zonguldak'ta trafik polisi koronavirüse yenik düştü... Acı detay ortaya çıktı

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı