• $9,5862
  • €11,1493
  • 556.843
  • 1492.93
26 Ağustos 2021 Perşembe 09:25 | Son Güncelleme:

Kuruluş Osman yeni sezon ne zaman başlayacak? Kuruluş Osman yeni sezon fragmanı yayınlandı mı?

Kuruluş Osman yeni sezon ne zaman başlayacak" Kuruluş Osman yeni sezon fragmanı yayınlandı mı"

Osmanlı Devleti'nin kuruluş hikayesini anlatan Kuruluş Osman'ın yeni sezonu büyük bir heyecanla bekleniyor. Burak Özçivit'in Osmanlı Devleti kurucusu Osman karakteriyle başrölünde yer aldığı dizinin yeni bölümleri her çarşamba ekrana geliyordu. Peki, Kuruluş Osman yeni sezon ne zaman? Kuruluş Osman yeni sezon fragmanı yayınlandı mı? İşte Kuruluş Osman yeni sezonuna dair tüm merak edilenler...

Atv'nin reyting rekortmeni dizisi Kuruluş Osman'ın yeni sezonu büyük bir heyecanla bekleniyor. Bozdağ Film imzası taşıyan Kuruluş Osman her hafta çarşamba günleri izleyicisini ekrana kilitliyordu. Yönetmeliğini Metin Günay'ın yaptığı, senaryosunu Mehmet Bozdağ'ın kaleme aldığı Kuruluş Osman'ın yeni bölümlerine dair araştırmalar hız kazandı. Kuruluş Osman yeni sezon ne zaman? Kuruluş Osman yeni sezon fragmanı yayınlandı mı? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. İşte tüm detaylar...

KURULUŞ OSMAN YENİ SEZON NE ZAMAN?

Kuruluş Osman dizisinin yeni sezon tarihine dair henüz resmi bir açıklama gelmedi Dizinin yeni sezonunun eylül ayı ortalarında başlaması bekleniyor.

KURULUŞ OSMAN YENİ SEZON FRAGMANI YAYINLANDI MI?

Kuruluş Osman yeni sezon fragmanı da henüz yayınlanmadı. Yeni fragman gelir gelmez haberimizin içerisine eklenecektir.

KURULUŞ OSMAN SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Dukas ve ordusunun uç bölgesine gelişiyle kaçınılmaz hale gelen büyük savaş öncesinde Osman Bey, Türkmen beylerinin desteğini arkasına almıştır ve Selçuklu Sultanı Mesud'un söz verdiği gibi ordusuyla gelmesini beklemektedir. Diğer yanda Dukas ve Nikola, uç bölgesindeki Türk varlığını tümüyle bitireceğini düşündükleri büyük muharebe öncesinde tüm hazırlıklarını tamamlamıştır.

Bölge tekfularının askerlerinin Dukas'ın birliklerine katılması ile Bizans ordusu devasa boyutlara ulaşır. Büyük savaş öncesi Osman Bey, düşmanın mühimmat koluna yaptığı baskın ile dengeleri değiştirmeyi planlarken, Nikola'nın obadaki ajanı Zoe ise haince planını uygulamaya koyarak Malhun Hatun'u hedef alır.

Büyük savaş günü gelip çattığında Konya'dan gelen bir haber tüm dengeleri değiştirecektir... Osman Bey, Malhun Hatun'dan beklediği müjdeyi alır ve hasretle beklediği evladını kucağına alarak büyük bir sevinç yaşar.

KURULUŞ OSMAN KONUSU NEDİR?

O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet ateşini tutuşturacaktı. Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman'dı... Karanlığın içinde ona yol gösteren "aşk" oldu...

Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını "aşkla" gördü.

Gücünü kılıcından değil, "aşktan" aldı... Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını "aşkla" verdi.

72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş'un adı oldu...

Kuruluş Osman... 400 çadırlık bir obadan, "ilahi aşkla" kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri