• $9,6255
  • €11,222
  • 554.612
  • 1461.67
27 Mayıs 2021 Perşembe 09:50 | Son Güncelleme:

Kuruluş Osman Bamsı Bey ölecek mi? Bamsı Beyrek tarihte nasıl öldü?

Kuruluş Osman Bamsı Bey ölecek mi" Bamsı Beyrek tarihte nasıl öldü"

2 sezondur Atv ekranlarında izleyicisi ile buluşan Kuruluş Osman bu akşam yeni bölümüyle ekrana gelecek. Dizinin yeni bölümünde Osman Bey ve Malhun Hatun'un nikahı kıyılırken, Togay yaylaya göçen Kayı Obası katarına saldırarak Bamsı Bey'i ağır yaralıyor. Kuruluş Osman Bamsı Bey ölecek mi? Bamsı Beyrek tarihte nasıl öldü? gibi soruların yanıtları tüm izleyenler tarafından araştırılmaya başlandı. İşte tüm merak edilenler...

İkinci sezonunda da seyirciden büyük ilgi gören ve reytinglerin zirvesinden inmeyen Kuruluş Osman, ATV ekranlarında izleyiciyle bir araya gelmeye devam ediyor. Dizi bu akşam 60. bölümüyle ekrana gelecek. Yeni bölümde Osman Bey ile yaptığı anlaşmayı bozmaya karar veren Togay, Domaniç yaylasına göçen Kayı obasına saldırı düzenleyecek. Burada Bamsı Bey'le karşı karşıya gelen Togay, Bamsı Bey'i ağır yaralayacak. Peki, Kuruluş Osman Bamsı Bey ölecek mi?

KURULUŞ OSMAN BAMSI BEY ÖLECEK Mİ?

Kuruluş Osman'ın 60'ıncı bölümünde; bir yanda Osman Bey ve Malhun Hatun'un düğünü yapılırken, diğer yanda Togay obaya baskın yapmak için plan kuruyor.


Yeni bölümde Osman Bey ile yaptığı anlaşmayı bozmaya karar veren Togay, Domaniç yaylasına göçen Kayı obasına saldırı düzenleyecek. Burada Bamsı Bey'le karşı karşıya gelen Togay, Bamsı Bey'i ağır yaralayacak.

"Şimdi intikam vaktidir" diyerek Togay'ın karşısına dikilen Bamsı Bey, Togay tarafından yaralanırken; fragmanda Togay'ın "Osman'a bir baba acısı daha yaşatayım" sözleri dikkat çekiyor. Dizinin yeni bölümünde Bamsı Bey'in akıbeti belli olacak.

Kuruluş Osman 60. bölüm izle tek parça! Kuruluş Osman son bölüm kesintisiz izle!

BAMSI KİMDİR?

Bamsı Alp'in Bamsı Beyrek'ten esinlendiği düşünülmektedir. Bamsı Beyrek Dede Korkut hikâyelerinde, Türk, Azeri ve bazı Altay efsaneleri ile masallarında bahsedilen Türk kahraman. Bey Böyrek, Bay Bura, Bey Birye, Beğ Beyreg, Bey Beyrek, Bay Börek, Bağ Böğrek gibi adlarla da bilinmektedir. Atının adı Dengiboz veya Bengibozdur.

Bamsı Beyrek, hikâyelerdeki ana karakter olan Salur Kazan'ın en yakın arkadaşıdır. Ayrıca tüm Oğuz beyleri içinde en yakışıklı dört kişiden biridir. Bamsı Beyrek'in adına Dede Korkut hikâyeleri dışında da rastlanır.

BAMSI BEYREK TARİHTE NASIL ÖLDÜ?

Oğuzlar arasındaki iç savaşın anlatıldığı hikâyede, Bamsı Beyrek'in kaçırılmasından da bahsedilir. İç Oğuz ve Dış Oğuz arasında düşmanlık başlamıştır. Bamsı Beyrek'in kendisi İç Oğuz'dan olup karısı Dış Oğuz'dandır. Dış Oğuz beyleri Beyrek'i yanlarına çağırıp kendilerini desteklemesini isterler. Beyrek ise İç Oğuz'un başındaki Salur Kazan'ın en yakın dostudur ve ona ihanet etmez. O zaman Aruz Koca sinirlenir ve Beyrek'i yaralar.

  • Kuruluş Osman Bamsı Bey
  • Bamsı Bey ölecek mi
  • Bamsı Bey tarihte nasıl öldü
  • Bamsı Bey tarihte kimdir
  • Bamsı Beyrek nasıl öldü
  • Bamsı Beyrek ölecek mi
<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Liman kenti Kaunos'taki Bizans kilisesi ve mezarlar gün yüzüne çıkarılıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kore'de heyetler arası görüşme gerçekleştirdi

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı