• $8,7076
  • €10,4104
  • 497.731
  • 1410.79
13 Mayıs 2021 Perşembe 10:28 | Son Güncelleme:

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması birincisi 2021 belli oldu!

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması birincisi 2021 belli oldu!

Her yıl TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması bu yıl da Ramazan Ayı'nda izleyiciyle buluştu. Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması birincisi kim oldu? sorusu da yarışmayı Ramazan Ayı boyunca takip eden izleyiciler tarafından merak konusu oldu. 2017 yılından bu yana Ramazan ayına özel olarak düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla final bölümü yayınlandı.

Ramazan Ayı'nın bir klasiği haline gelen Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması son bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Birbirinden güzel sesli katılımcılarla izleyenlerine Kur'an ziyafeti yaşatan Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması birincisi izleyiciler tarafından heyecanla takip edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarışmanın final bölümüne konuk oldu. İşte 2021 Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması birincisi...

KUR'AN-I KERİM'İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI BİRİNCİSİ BELLİ OLDU

TRT 1 ekranlarında Ramazan Ayı boyunca yayınlanan Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması birbirinden güzel sesli yarışmacılara ev sahipliği yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla final bölümü yayınlanan Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması birincisi Şura suresi tilavetiyle Muhammed İsmail Demirel oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konuşmasının "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması"nda bu yıl birinci olan Muhammed İsmail Demirel, ikinci Serkan Yıldız ve üçüncü Mesut Topçuoğlu'na ödülleri verildi.

TRT tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen programın finaline, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren de katıldı.

Ramazan ayı boyunca iftar sofralarına misafir olan programda, yarışma formatının haricinde, bu yıl ilk defa izleyiciler için programın 'İftar Özel' bölümünde sohbetler de gerçekleştirildi. Mustafa Cihat Kılıç'ın sunduğu programda jüri üyeliklerini Dr. Mehmet Ali Sarı, Halil Necipoğlu, Osman Egin ve Hafız Osman Şahin üstlendi.

Türkiye ve yurt dışından 115 yarışmacının katıldığı programda jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu 6 yarışmacı finale kaldı.

  • kuranı kerimi güzel okuma yarışması
  • kuranı kerimi güzel okuma yarışması birincisi
  • kuran okuma yarışması kazananı
  • trt 1
<p>Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, 26 Haziran'da temel atma töreni gerçekleşecek Kanal İ

Kanal İstanbul'un ilk köprüsünün temeli 26 Haziran'da atılacak

Ertuğrul Gazi FSRU hizmete giriyor

Yıkılan konağın altında rastlandı! Hemen kazı başlatıldı

Burak Elmas'tan Fatih Terim'e dünyaca ünlü yıldız hediyesi