• $8,0013
  • €9,5345
  • 465.514
  • 1320.98
05 Haziran 2020 Cuma 13:38 | Son Güncelleme:

Köyden İndim Şehire konusu ne, oyuncuları kim?

Köyden İndim Şehire konusu ne, oyuncuları kim"

Köyden İndim Şehire ne zaman çekildi? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Türk sinemasının unutulmaz filmlerinden Köyden İndim Şehire, bu akşam Show Tv ekranlarına geliyor.

Yeşilçam'ın en çok sevilen komedi filmlerinden biri olan Köyden İndim Şehire, bu akşam televizyon izleyicileri ile buluşuyor. Usta yönetmen Ertem Eğilmez tarafından çekilen Köyden İndim Şehire filmi ile ilgili merak edilenler haberimiz içerisinde yer alıyor.

KÖYDEN İNDİM ŞEHİRE NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

Film, 1974'te usta yönetmen Ertem Eğilmez tarafından çekildi.

KÖYDEN İNDİM ŞEHİRE KONUSU NE?

Pek de yolunda gitmeyen İstanbul macerasından sonra köylerine dönen Saffet, Himmet, Hayret ve Gayret defineyi kendi tarlalarında bulunca bir anda hayallerine kavuştuklarını düşünürler. Ankara’da yaşayan Hemşehrileri Kuyumcu Ali Rıza’ya altınları bozdurup paraya çevirmeye giderler. Kuyumcu Ali Rıza bu Kayserili cengaverleri ilk gördüğünde sıradan biri sanıp sürekli dükkanından kovdurur (ilk gelişte dükkanda değildir). Daha sonra asıl niyetleri ortaya çıkınca işi evinde kendi odasında ağırlamaya kadar götürür (hanımı ve baldızı buna karşı çıkar ya…) Nitekim Ali Rıza ne altınlardan pay kapabilmiştir, ne de çocukların evini talan etmesine mani olabilmiştir.

<p>360 ekranlarında, hafta içi her sabah 09.30'da canlı yayınlanan “Doktorum Yanımda” pr

Canlı yayında duygulandıran Öğretmenler Günü mesajı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Güneşten uzak kalanlar için D vitamini içeren besinler

Doğanın şaşırtıcı kamuflaj ustaları