• $7,33
  • €8,8037
  • 405.825
  • 1525.48
01 Şubat 2021 Pazartesi 10:50 | Son Güncelleme:

Kefaret Konstantiniyye Oteli konusu ne, özeti nasıl? Kefaret dizisi nerede çekiliyor?

Kefaret Konstantiniyye Oteli konusu ne, özeti nasıl" Kefaret dizisi nerede çekiliyor"

Kefaret dizisi, Konstantiniyye Oteli kitabından esinlenerek senaryolaştırıldı. Başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Mert Fırak ve Yurdaer Okur'un yer aldığı dizi her pazar Fox Tv'de yayınlanıyor. Dizinin takipçileri Konstantiniyye Oteli'nin konusu ve özeti ile yapımı karşılaştırmak istiyor. Peki, Kefaret nerede çekiliyor? Kefaret Konstantiniyye Oteli konusu ne, özeti nasıl?

Kefaret, Zülfü Livaneli'nin Konstantiniyye Oteli adlı kitabından uyarlanıyor. Başladığı günden beri yoğun ilgi gören yapımda yaşananlar ile kitap arasından bağlantı kurmak isteyenler bulunuyor. Dram türünde ekrana gelecek olan dizi Kefaret nerede çekiliyor? Kefaret Konstantiniyye Oteli konusu ne, özeti nasıl?

KEFARET KONSTANTİNİYYE OTELİ KONUSU NE, ÖZETİ NASIL?

İstanbul'un 2000 sene önceki tarihi ile bugünkü tarihini iç içe anlatmaya çalışan, bunu anlatırken de aslında "tarih değişse de ilkellik, hırs, ihtiras, çıkarcılığın" yani "insanın" değişmediği vurgulanıyor.

Zülfü Livaneli, zengin bir insan panoramasıyla İstanbul'un derinliklerine inerken şehrin büyülü, ama bir o kadar da acımasız atmosferiyle buluşturduğu okuru sıra dışı yolculuğa çıkarıyor.

2014 yılı Aralık ayının son günleri… Yedi yıldızlı Konstantiniyye Oteli'nin açılış günü ve erken bir yılbaşı kutlaması… İstanbul'un seçkin, kalburüstü simaları, Sultanahmet'teki eski Bizans sarayının kalıntıları üzerine yapılan otelde bir araya geliyor. Aralarında kimler yok ki? Politikacılar, belediye başkanları, Amerikan büyükelçisi, Fener Rum patriği, ünlü gazeteciler, gazete patronları, televizyon "yıldızlar"ı, eski ve yeni zenginler, büyük işadamları…

İstanbul'un yüzlerce yıldır yeraltında yatan ölüleri de davete çağrılmadıkları halde arzı endam etmekte sakınca görmeyip bu cümbüşe dahil oluyorlar. Ve elbette, bir otelin olmazsa olmaz çalışanları, garsonları, komileri, güvenlik görevlileri…

Velhasıl Konstantiniyye Oteli, aslında binlerce yıllık koskoca bir şehir olarak çıkıyor karşımıza. Değişen, dönüşen, ama barındırdığı şiddet nedense aynı kalan bir şehir…

KEFARET NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kefaret dizisinin tanıtım fragmanında yer alan göl ve orman mekanları özellikle dikkat çekti. Kefaret dizisinin pek çok dizi gibi İstanbul’da çekildiği öğrenildi. Göl ve orman mekanları için İstanbul’un doğal ortamlarından yararlanırken, şehir çekimleri için Sarıyer, Nişantaşı ve Sarıyer gibi semtler tercih edildiği bilgisi aktarıldı.

<h3>ÇALIŞANLAR İSTİFA METNİ YAZARKEN DİKKAT!</h3><p>'Kısa Çalışma Ödeneği'nin biteceğinin açıklanmas

Kısa çalışma sonrası çalışanlar nelere dikkat etmeli?

Eski telefonunuzu sakın atmayın! İçinden çıkan parçayla bakın ne yaptı

Çorum'da 7 bin 291 litre sahte içki ele geçirildi

İstanbul'da yüzde 50 kapasiteyle kafe ve restoranlar ilk müşterilerini aldı