HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3363
  • 6,1166
  • 209.347
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Film Arası dergisi televizyona adım atıyor

Dört yıldır her ay yayınlanan sinema dergisi Film Arası bu akşamdan itibaren televizyon ekranlarında.

x

Suat Köçer’in hazırlayıp sunacağı Film Arası isimli program, bugünden itibaren her hafta TRT Türk ekranlarında olacak. 
 
Her hafta cumartesi günleri saat 13.30’da yayınlanacak olan Film Arası programı, güncel haberler, vizyona giren filmler, sinema tarihinden özel bölümler ve her hafta ağırlayacağı önemli konuklarla sinema gündemini belirleyecek. 

AYNI EKİP AYNI HEYECAN 

Dergi ile aynı adı taşıyan program yine aynı ekibin katkılarıyla hazırlanıyor. Film Arası Dergisi Yayın Yönetmeni Suat Köçer’in hazırlayıp sunduğu programın danışmanlığını, derginin kapak röportajlarında imzası bulunan deneyimli gazeteci ve sinema yazarı Gülcan Tezcan yapıyor. Programın yönetmenliğini ise genç ve başarılı kısa filmci Ahmet Toklu üstleniyor. 

BİZE HAS BİR SİNEMA İÇİN ÇABALIYORUZ 

Amaçlarının popülist sinema kültüründen uzak, sinemanın asli meselelerine vurgu yapan bir konsept oluşturmak olduğunu belirten Suat Köçer, hazırlayacakları bölümler ve ağırlayacakları konuklarla, pek çok önemli konuyu sinema çerçevesinde gündeme taşıyacaklarını söyledi. Bu ülkeye has bir sinema kültürünün oluşması adına mütevazi çalışmalar yaptıklarını ifade eden Suat Köçer, televizyon programını da aynı hassasiyetle kotaracaklarını söyledi.
 
Usta Yönetmen Ömer Kavur’un 'Her film bitmiş bir aşk gibidir' sözünü hatırlatan program yönetmeni Ahmet Toklu da, ‘biten aşkların’ hikâyesini dinleme ve aktarmanın ayrı bir heyecan olduğunu söyledi. Toklu, en büyük arzusunun sinemaseverlere nefes aldıran bir 'Film Arası' vermek olduğunu ifade etti.

HER CUMARTESİ TRT TÜRK’TE

Haftalık sinema programı Film Arası, her hafta cumartesi günleri, saat 13.30’da, TRT Türk ekranlarında yayınlanacak. Programın tekrarı ise yine aynı gün saat 23.20’de yayınlanacak. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Kocaeli´de halk otobüsü şoförü, durakta tekerlekli sandalyede bekleyen engelli çocuğu ve annesini ar

Kocaeli´de halk otobüsü şoförü engelli çocuk için güzergahını değiştirdi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Emekli ocak ayı zam oranı na kadar oldu? SGK SSK BAĞKUR emekli maaşı ocak zammı...

En Çok Okunanlar