• $ 5,7637
  • € 6,5302
  • 243.322
  • 99.835
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Diriliş Ertuğrul Dragos kimdir tarihte var mı? İlker Aksum kimdir nereli kaç yaşında

Diriliş Ertuğrul Dragos karakterini oynayan 23 Mayıs 1971 tarihin dünyaya gözlerini açmıştır. Aslen Ispartalı olan oyucunun annesi Nurten Aksum’dur, İlkay ve Alpay isminde ikiz kardeşleri bulunmaktadır. Babası ise Mehmet Bülent Aksum Subay Pilot’tur. Oyunculuk eğitimini 1993 senesinde Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında tamamlamıştır. 2008 yılında Belgin Erdoğan ile evlenmiş ancak bu evliliği 2012 yılında son bulmuştur. Öğrencilik yıllarında tiyatro oyunculuğu ile başlayan İlker Aksum 1997 senesinde Olacak O Kadar programıyla ilk televizyon deneyimini yaşadı. Daha sonra bir çok dizide ufak rollerde karşımıza çıkan İlker Aksum 2004 - 2007 yıllar arasında oynadığı Yabancı Damat dizisinde Ruşen karakteriyle büyük çıkış yakaladı. Şimdilerde ise TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncu kadrosuna dahil olan İlker Aksum dizide Dragos karakterine oynamakta ve Ertuğrul Bey'in baş düşman olarak yer almaktadır. Tarihte yer alıp almadığı henüz bilinmemektedir. 1994 yılının yazında Antalya Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaya başladı. İlk profesyonel rolü Hamlet oyununda Ophelia rolüdür. İki sene 10 küsür oyunda rol aldı. Kadro açılmadığı için ayrılıp 1996'da İstanbul'a yerleşti. Kısa bir süre sonra askerliğini Kars Sarıkamış'ta yaptı. Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nda kısa bir süre, İstanbul Şehir Tiyatroları'nda bir yıl çalıştı. Okul arkadaşı Devin Özgür Çınar'ın teklifiyle “Sır Dosyası” dizisinde bir bölüm oynadı. Bu sayede Taylan Biraderler ile tanıştı. Ve kısa süre içinde kendisini başrolünü en meşhur Şempanze'mizin oynadığı “Çarli” dizisinin Afakan Dayı’sı olarak buldu.

x

Diriliş Ertuğrul dizisi 5 sezon oyuncu kadrosunda dahil olan İlker Aksum kimdir? Dizide Dragos karakterini oynayan ve Ertuğrul Bey'in baş düşmanı olan İlker Aksum aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte geniş kapsamlı biyografisi... Öğrencilik yıllarında tiyatro oyunculuğu ile başlayan İlker Aksum 1997 senesinde Olacak O Kadar programıyla ilk televizyon deneyimini yaşadı. Daha sonra bir çok dizide ufak rollerde karşımıza çıkan İlker Aksum 2004 - 2007 yıllar arasında oynadığı Yabancı Damat dizisinde Ruşen karakteriyle büyük çıkış yakaladı.  İlker Aksum 23 Mayıs 1971 tarihinde Isparta'da dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Nurten Aksum'dur. İlkay ve Alpay adında ikiz kardeşleri vardır. Babası Mehmet Bülent Aksum subay pilottur. İlker Aksum, Etimesgut Şeker İlkokulu'nda başlar okul hayatına. Mehmetçik Lisesi'nden mezun olur. 1989 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarını 1993 yılı sonunda bitirmiştir. 1994 yılının yazında Antalya Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaya başladı. İlk profesyonel rolü Hamlet oyununda Ophelia rolüdür. İki sene 10 küsür oyunda rol aldı. Kadro açılmadığı için ayrılıp 1996'da İstanbul'a yerleşti. Kısa bir süre sonra askerliğini Kars Sarıkamış'ta yaptı. Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nda kısa bir süre, İstanbul Şehir Tiyatroları'nda bir yıl çalıştı. Okul arkadaşı Devin Özgür Çınar'ın teklifiyle “Sır Dosyası” dizisinde bir bölüm oynadı. Bu sayede Taylan Biraderler ile tanıştı. Ve kısa süre içinde kendisini başrolünü en meşhur Şempanze'mizin oynadığı “Çarli” dizisinin Afakan Dayı’sı olarak buldu.

İLKER AKSUM'UN OYUNCULUK KARİYERİ

Öğrencilik yıllarında tiyatro oyunculuğu ile başlayan İlker Aksum 1997 senesinde Olacak O Kadar programıyla ilk televizyon deneyimini yaşadı. Daha sonra bir çok dizide ufak rollerde karşımıza çıkan İlker Aksum 2004 - 2007 yıllar arasında oynadığı Yabancı Damat dizisinde Ruşen karakteriyle büyük çıkış yakaladı. 

Mehmetçik Kut’ül: Cox (2018) yılında

Poyraz Karayet : Çınar - (2017) yılında

Seddülbahir 32 Saat : Yasin Uslu - (2016) - Ramiz

Yeşil Deniz - (2015) yılında

Aşk Olsun (Başrol Oyuncusu) - (2015) yılında

Kadim Dostum Başrol Oyuncu - (2014) yılında

Ne Diyosuun (Ali Kemal) Başrol Oyuncu - (2014) yılında

Tatar Ramazan (dizi) : Cevdet Mercan - (2013) yılında

Mutlu Aile Defteri : Nihat Durak - (2013) yılında - Kudret Taşyumruk

20 Dakika : Ali Bilgin - (2013) yılında - Ali Halaskar

Kötü Yol : Nisan Akman - (2012) yılında - Reşat

Bizim Yenge : Aydın Bulut - (2011) yılında - Bahri

Bizim Büyük Çaresizliğimiz : Seyfi Teoman - (2011) yılında - Ender

Sen De Gitme : Türkan Derya - (2011) yılında - Doktor Yahya Turan

Muhteşem Yüzyıl : Taylan Biraderler - (2011) yılında - Kaptan-ı Derya Cafer Ağa (Konuk Oyuncu)

Vavien : Taylan Biraderler - (2009) yılında - Televizyoncu Sabri

Ejder Kapanı : Uğur Yücel - (2009) yılında - Doktor

Canım Ailem : Türkan Derya - (2008) yılında - Halim

Güz Sancısı : Tomris Giritlioğlu - (2008) yılında - İsmet

Kara Yılan : Taylan Biraderler - (2007) yılında - Yüzbaşı Laroş

Küçük Kıyamet : Taylan Biraderler - (2006) yılında - Ali

Yabancı Damat : Taylan Biraderler - (2004-2007) yılında - Ruşen Demir

Aşk Olsun : Yasemin Türkmenli - (2003) yılında - Yıldırım

Beşik Kertmesi : Taylan Biraderler - (2002) yılında - Enis Büyütücü

Biz Size Aşık Olduk : Türkan Derya - (2002) yılında - Sinan

Baykuşların Saltanatı : Tülay Eratalay - (2000) yılında

Çarli İş Başında : Taylan Biraderler - (2000) yılında - Afakan

5 Maymun Çetesi : Taylan Biraderler - (1999) yılında - Amerikan

Çarli : Taylan Biraderler - (1998) yılında - Afakan

Olacak O Kadar : Levent Kırca - (1997) yılında - İlker

İlker Aksum Dragos

DİRİLİŞ ERTUĞRUL KADROSUNA DAHİL OLDU!

Şimdilerde ise TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncu kadrosuna dahil olan İlker Aksum dizide Dragos karakterine oynamakta ve Ertuğrul Bey'in baş düşman olarak yer almaktadır. Tarihte yer alıp almadığı henüz bilinmemektedir.

OYNADIĞI TİYATRO OYUNLARI

2010 senesinde Macbeth : William Shakespeare - Oyun Atölyesi
1998 senesinde  Sefiller - Levent Kırca Tiyatrosu
1998 senesinde  Güzel ve Çirkin- Levent Kırca Tiyatrosu
1994 senesinde  Hamlet - Antalya Devlet Tiyatrosu

İLKER AKSUM KİMDİR?

Dizide Yunan komutanı rolüne hayat vereceği konuşulan İlker Aksum, geçen sezon yine aynı yapım şirketinin TRT için hazırladığı Mehmetçik Kûtül Amare adlı dönem dizisinin kadrosunda yer almıştı. Canlandırdığı Cox karakterindeki performansıyla beğeni toplayan ödüllü oyuncu, bu sezon ise Diriliş Ertuğrul'da seyirci karşısına çıkacak.

İlker Aksum 23 Mayıs 1971 tarihinde Isparta'da dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Nurten Aksum'dur. İlkay ve Alpay adında ikiz kardeşleri vardır. Babası Mehmet Bülent Aksum subay pilottur. İlker Aksum, Etimesgut Şeker İlkokulu'nda başlar okul hayatına. Mehmetçik Lisesi'nden mezun olur. 1989 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarını 1993 yılı sonunda bitirmiştir.

1994 yılının yazında Antalya Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaya başladı. İlk profesyonel rolü Hamlet oyununda Ophelia rolüdür. İki sene 10 küsür oyunda rol aldı. Kadro açılmadığı için ayrılıp 1996'da İstanbul'a yerleşti. Kısa bir süre sonra askerliğini Kars Sarıkamış'ta yaptı. Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nda kısa bir süre, İstanbul Şehir Tiyatroları'nda bir yıl çalıştı. Okul arkadaşı Devin Özgür Çınar'ın teklifiyle “Sır Dosyası” dizisinde bir bölüm oynadı. Bu sayede Taylan Biraderler ile tanıştı. Ve kısa süre içinde kendisini başrolünü en meşhur Şempanze'mizin oynadığı “Çarli” dizisinin Afakan Dayı’sı olarak buldu.

İlker Aksum, 2006’da ilk sinema filmi olan, Durul ve Yağmur Taylan kardeşlerin yönettiği Küçük Kıyamet’le 28. Siyad Türk Sineması Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu.

Televizyonda “Birimiz İkimiz İçin” adlı yarışma programını sundu.

Çok sayıda tiyatro oyunu ve televizyon dizisinde rol alan Aksum, “Bizim Büyük Çaresizliğimiz” adlı filmde ilk defa bir sinema filminde başrolde yer aldı. 1998 yılında çekilen ilk olarak “Çarli”adlı dizide bir maymunla çevirdiği dizideki Afakan rolü ile tanındı. Özellikle Yabancı Damat dizisinde oynadığı Ruşen rolüyle tanınır.

İlker Aksum, “Yabancı Damat” dizisinde üç yıl Antepli bir baklavacıyı oynadı, hemen ardından “Kara Yılan” dizisinde Antep’i işgal eden bir Fransız komutanını canlandırdı. İlker Aksum son olarak Mehmetçik dizisinde Cox karakterini canlandırmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Radyo, Televizyon Üst Kurulunda oluşturulan İzlenme ve Dinlenme Oranı Ölçüm Merkezi´nde, reyting ölç

Reyting nasıl ölçülüyor sorusunun cevabı bu merkezde

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Başkan Erdoğan açmıştı! 3 günde 350 bin kişi ziyaret etti

Yeni Zelanda Başbakanı ölüm tehditleri almaya başladı

Maksat Yarışmak Olsun - 21 Mart 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - Yaşlılarda beslenme - 27 Şubat 2019