• $8,754
  • €10,3906
  • 495.67
  • 1391.06
11 Haziran 2021 Cuma 12:51 | Son Güncelleme:

Bozkır Arslanı Celaleddin'in Türkan Hatun'u Gülenay Kalkan Ünlüoğlu: Tarihi diziler önemli bir misyon üstleniyor

Bozkır Arslanı Celaleddin'in Türkan Hatun'u Gülenay Kalkan Ünlüoğlu: Tarihi diziler önemli bir misyon üstleniyor

ATV ekranların yayın hayatına kısa bir süre önce başlayan Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi ilgiyle izlenirken Türkan Hatun karakterine hayat veren Gülenay Kalkan Ünlüoğlu, dizi hakkında açıklamalarda bulundu. Gülenay Kalkan Ünlüoğlu, ‘Tüm dönem dizileri, aralarına aşk ve fantastik ögeler de konulsa, tarihi anlatıyor. O kadar önemli bir misyon ki, okumayan bir milletiz, seyretmek kolayımıza geliyor. Artık kitap dinlenir hale geldi, bu da görsel bir unsur.' dedi.

'Bozkır Arslanı Celaleddin'da Türkan Hatun rolünü üstlenen Gülenay Kalkan Ünlüoğlu, diziye ve çok konuşulan karakterine dair açıklamalarda bulundu. Usta oyuncu, Türkan Hatun karakterini "Öyle kudretli bir kadın ki ne oğlu Alaaddin'i görüyor gözü ne torununu. Sahip olduğu erki kaybetmemek için elinden ne gelirse yapıyor" sözleriyle anlattı.

"TÜRKAN HATUN KUDRETLİ BİR KADIN"

Gülenay Kalkan Ünlüoğlu, Türkan Hatun karakterini şu sözlerle anlattı: "Türkan Hatun, 1200'lerde din ve dünya hamiyesi diye geçiyor. Hep çalıştık o tarihe. Öyle kudretli bir kadın ki, ne oğlu Alaaddin'i görüyor gözü, ne torununu. Kadın erki kaybetmemek için elinden ne gelirse yapıyor. O tarihte de kadın, erk ve hırs. Bu dönemde de aynı. Hiçbir zaman insanoğlu bunları aşamamış. 1200'lerde Alaaddin'in iki karısı var, eşlerden birini ben seçmişim Kıpçak gelin. Onu seviyorum, Alaaddin'in seçtiğini sevmiyorum. Torununu çok seviyor ama kendi soyundan bir gelin bulmak istiyor, torun farklı birine aşık oluyor. Torunu gözden çıkarıyorum. Ve savaşa sürüklüyor."

"TARİHİ DİZİLER ÖNEMLİ BİR MİSYON ÜSTLENİYOR"

Usta oyuncu, 'Bozkır Arslanı Celaleddin'in tarihi misyonu hakkında "Tüm dönem dizileri, aralarına aşk ve fantastik ögeler de konulsa, tarihi anlatıyor. O kadar önemli bir misyon ki, okumayan bir milletiz, seyretmek kolayımıza geliyor. Artık kitap dinlenir hale geldi, bu da görsel bir unsur. Yapımcımız ve proje tasarımcımız Mehmet Bozdağ'ı bu açıdan çok takdir ediyorum. Bu Özbeklerle ortak bir yapım. Hiçbir masraftan kaçınılmadı, inanılmaz bir saray yapıldı. Bu yaştan sonra at bindim" şeklinde konuştu.

"ÖZBEKİSTAN'DA MUHTEŞEM AĞIRLANDIK"

Gülenay Kalkan Ünlüoğlu, dizinin Özbekistan'da yapılan galası ve Özbek oyuncularla ilişkisi hakkında ise "Özbekistan'da çok güzel karşılandık. Cumhurbaşkanının eşi ve kızlarıyla birlikte ilk bölümü orada seyrettik, henüz Türkiye'de yayınlanmamıştı. Onlar muhteşem ağırladılar bizi. Çok güzel anılarla döndüm. Özbekistan'ı çok sevdim. Güzel kazanımlarım oldu dizi sayesinde. Özbek kültürünü öğrendim. Özbek oyuncularımız vardı. Müthiş bir tecrübeydi" dedi.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ'a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay'ın ve başrolünü Celaleddin Harzemşah karakteriyle Emre Kıvılcım'ın üstlendiği 'Bozkır Arslanı Celaleddin', ATV ekranlarında cuma akşamlarına damgasını vuracak.

  • Gülenay Kalkan Ünlüoğlu
  • Bozkır Arslanı Celaleddin
  • magazin
<p>Küresel salgın öncesi son gittiği şehrin Azerbaycan'ın başkenti Bakü olduğunu söyleyen

Bakü'deki maçın galibi kim?

Bakan Karaismailoğlu, Dostluk Yolu Şantiyesi'nde incelemelerde bulundu

Ölen çocukların fotoğrafları Gazze'deki bir binanın enkazı üzerinde sergilendi

Kral Kızı Hamamı ziyarete açılıyor