• $9,5233
 • €11,1443
 • 551.794
 • 1522.04
16 Temmuz 2021 Cuma 10:14 | Son Güncelleme:

Börü ne demek, filmi nerede çekildi? Börü konusu nedir, oyuncuları kimler?

Börü ne demek, filmi nerede çekildi" Börü konusu nedir, oyuncuları kimler"

Dağ, Dağ 2 ve Panzehir filmleriyle tanınan yönetmen, senarist ve yapımcı Alper Çağlar, 15 Temmuz'da yaşananların ele alındığı Börü filmi bu akşam TRT1 ekranlarında saat 22.30'da izleyicisinin karşısına çıkacak. Börü ne demek? Börü filmi nerede çekildi? Börü konusu nedir, oyuncuları kimler? gibi soruların yanıtları ise merak konusu oldu. Vatanı korumak için canlarını ortaya koyan kahramanların hayatını anlatan Börü filmi, geniş oyuncu kadrosu ile de öne çıkıyor. İşte Börü filmine dair tüm merak edilenler...

15 Temmuz'da yaşananların ele alındığı Börü filmi 15 Temmuz'un 5. yıl dönümü olan bugün TRT1 ekranlarında saat 22.30'da izleyicisinin karşısına çıkacak. Börü ne demek? Börü filmi nerede çekildi? Börü konusu nedir, oyuncuları kimler? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Alper Çağlar'ın yapımcılığını üstlendiği Börü filmi seyircisini bir kez daha ekrana kilitleyecek...

BÖRÜ KONUSU NEDİR?

Börü, Polis Özel Harekat'ının en seçkin, sıcak savaş timidir. 34-50 telsiz kodlu ekip, elit askerlerin bir araya gelmesi ile oluşur ve altından kalkamayacağı görev yoktur. Vatan aşkı ile tutuşmuş yalnız kahramanlar, kumpasların ve düşmanın kim olduğunun belli olmadığı gölge savaşında vatanlarını korumak için canlarını ortaya koymaya hazırdır.

Film de bu tarihin yazılışını değiştiren kahramanların hikayelerini konu ediniyor. Ekip, Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin en büyük tehditleriyle karşı karşıya kalıyor.

15 Temmuz gecesi yuvaları olan Özel Harekat Daire Başkanlığı bombalanınca ekip korkusuzsa savaşmak için hazırlanıyor. Bir yandan terör örgütleri ile ülke savunması için durmaksızın mücadele edilirken, bir yandan da ülke ve Börü yönetime sızan örgütlerce tehdit ediliyor.

BÖRÜ FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Börü filminin çekimleri İstanbul ve Ankara'da yapıldı. Filmin çekimleri 11 haftada tamamlandı.

BÖRÜ OYUNCULARI KİMLER?

Can Emre ve Cem Özüduru'nun yönetmenliğini yaptığı yapımda, Serkan Çayoğlu, Murat Arkın, Emir Benderlioğlu, Can Nergis, Özge Gürel, Zafer Algöz ve Mesut Akusta rol aldı.

BÖRÜ NE DEMEK?

Börü kelimesinin eski Türkçe'den gelen bir anlamı var. Kurt, yiğit, bahadır ve cesur gibi farklı anlamlar taşımaktadır. Kurt anlamına gelen bu kelimenin, mitolojik bir anlamının da olduğu anlaşılmaktadır. Börü kelimesi sadece bildiğimiz hayvan olan kurt için değil, kutsal bir varlık olarak kabul gören kurt için de kullanılmaktadır.

Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı konusu nedir? Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı nerede çekildi, oyuncuları kimler?

 • Börü nedir
 • Börü ne demek
 • Börü filmi konusu
 • Börü nerede çekildi
 • Börü oyuncuları
 • Börü oyuncu kadrosu
 • Börü konusu ne
 • Börü 15 temmuz
<p>Millet İttifakı'nın tezkeredeki tutumu Meclis'in gündemindeydi. Mhp Grup Başkan Vekili Erkan Akç

“HDP'nin baskısı hayır dedirtti”

Kahramanmaraş'ın cips tarhanası Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şuşa'da Cıdır Ovası'nda şehitler için dua etti

İnkaya kazıları Paleolitik dönem insanlarının göçlerine ışık tutacak