• $8,57
  • €10,1314
  • 496.257
  • 1360.75
24 Temmuz 2020 Cuma 19:15 | Son Güncelleme:

Başlangıç filmi konusu nedir, oyuncuları kimler? Inception izleyici karşısında!

Başlangıç filmi konusu nedir, oyuncuları kimler" Inception izleyici karşısında!

Ünlü yönetmen Christopher Nolan'ın en beğenilen eserlerinden Başlangıç (Inception) filmi 24 Temmuz Cuma günü TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor. Inception filminin oyuncu kadrosunda Oscar'lı oyuncu Leonardo DiCaprio, Marion Cotillard, Ellen Page, Cillian Murphy, Tom Hardy gibi isimler yer alıyor. 2010 yılında vizyona giren film IMDB'deki en iyi filmler listesinde 13. sırada yer alıyor. Peki, Başlangıç filmi oyuncuları kimler, konusu nedir?

Sinema tarihinin en çok beğenilen yapımlarından birisi olan Inception yani Başlangıç filmi TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor. 24 Temmuz Cuma günü saat 20.00’de yayınlanan Başlangıç filmi oyuncuları arasında Leonardo DiCaprio, Marion Cotillard, Tom Hardy, Joseph Gord-Levitt, Michael Caine gibi isimler yer alıyor. Bilimkurgu filmi sevenleri ekran başına kilitleyen Inception zihinleri zorlamayı başarıyor. İşte Başlangıç filmi konusu ve oyuncuları...

BAŞLANGIÇ FİLMİ KONUSU

İzleyenlerin zihninin zorlayan Başlangıç filminde Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği her şeye mal olmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız başlangıçı tamamlayabilirse...

Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır. Ama ne dikkatle yapılan planlamalar ne de uzmanlıkları, onları her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.

BAŞLANGIÇ FİLMİ OYUNCULARI

Leonardo DiCaprio Rolü : Dom Cobb

Marion Cotillard Rolü : Mal

Ellen Page Rolü : Ariadne

Cillian Murphy Rolü : Fischer

Michael Caine Rolü : Miles

Joseph Gordon-Levitt Rolü : Arthur

Ken Watanabe Rolü : Saito

Tom Hardy Rolü : Eames

LEONARDO DICAPRIO INCEPTION FİLMİNİN SONUNU ANLAMAMIŞ

Ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio, Marc Macron'un podcast programına katıldı. Bu sırada konu, tam 10 yıl önce oyuncunun rol aldığı Christopher Nolan imzalı "Inception"dan açıldı. DiCaprio, çekimler sırasında filmle ilgili çoğu şeyi anlamlandıramadığını söyledi.

Inception hakkında konuşan oyuncu, başrolünde yer aldığı Inception filminin tam olarak açıklanamayan sonu hakkında hiçbir fikri olmadığını belirtti ve şu sözleri sarf etti: "Neler oldu? Hiçbir fikrim yok. Bazen yalnızca karakterine odaklanırsın dostum. Aslında konuyla alakalı gibiydim. Ama iş Christopher Nolan'a, aklındakilere ve bunların nasıl bir araya geldiğine gelince herkes sürekli olarak bulmacayı çözmeye çalışıyordu."

Inception'ın konusu ise şöyleydi: Çok yetenekli bir hırsız olan "Dom Cobb"un uzmanlık alanı, zihnin en karanlık ve savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb'un bu nadir insanlarda görülebilecek yeteneği, bu ender rastgelinebilecek mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb'a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız ?başlangıç'ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktı.

<p>Dışişleri Bakanlığı, Kıbrıs Türk halkını görmezden gelen, gerçeklerden kopuk ve sadece Rum tarafı

AB'ye Maraş kınaması

Düzce'de asırlık ağaç caddeye devrildi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 4 ayrı noktada orman yangını meydana geldi

Elazığlı girişimci atıl durumdaki otobüs ve minibüsleri karavana dönüştürüyor