• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
23 Şubat 2021 Salı 19:54 | Son Güncelleme:

Baraj dizisinde hangi oyuncular oynuyor? Baraj dizi konusu nedir, nerede çekilmektedir?

Baraj dizisinde hangi oyuncular oynuyor" Baraj dizi konusu nedir, nerede çekilmektedir"

Baraj dizisi her Salı akşamı Fox Tv ekranlarında yayınlanıyor. Gerek oyuncu kadrosu gerekse sürprizlerle dolu sahneleriyle dizi severlerin gönlünü fetheden Baraj dizisi oyuncu kadrosu ve konusu sık sık gündeme gelen konular arasında. Peki Baraj dizisi oyuncu kadrosunda kimler var, konusu nedir?

Baraj dizisi heyecan dolu yeni bölümleriyle ekrana gelmeye hazırlanıyor. Bir zamanların unutulmaz filmi 1977 yapımı Baraj, 2020 yılında dizi haline getirildi. Türk televizyon izleyicisinin gözdesi olan, her hafta Cumartesi akşamları reyting rekoru kıran Baraj dizisi oyuncu kadrosunda kimler var, konusu nedir, nerede çekiliyor?

BARAJ DİZİSİNİN KONUSU

"Nazım'ın (Feyyaz Duman),internette bir arkadaşlık sitesinde Nehir'le (Biran Damla Yılmaz) tanışma hikayesi konu alınıyor. Birbirlerini hiç görmemiş olma durumu, Nehir'in fotoğrafını göndermesiyle değişir. Nehir'in çok güzel ve kendinden genç olduğunu düşünen Nazım yüzündeki yara yüzünden kendi fotoğrafını göndermeye çekinir ve Nehir'in ısrarı ve onu kaybetme korkusundan dolayı Nazım, baraj inşaatına İstanbul'un renkli hayatından sürgün gönderilmiş, yakışıklı ve çapkın bir genç olan Tarık'ın (Burak Yörük) fotoğrafını gönderir. Nehir'in fotoğraftaki Tarık'ı beğenmesi ve sürpriz bir şekilde baraja gelmesi işleri karıştıracaktır" şeklinde özetlenebilir. Baraj oyuncu kadrosu haberimizde...

BARAJ DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Baraj dizisi Sakarya'da yer alan Akçay Barajı şantiyesinde çekilmektedir. Baraj sahnesi haricindeki çekimlerin de bu bölge civarında gerçekleştirildiği tahmin ediliyor. Çekimlerde farklı şehirlerden sahneler de bulunuyor.

BARAJ OYUNCU KADROSU

Baraj dizisinin oyuncuları Feyyaz Duman, Biran Damla Yılmaz, Burak Yörük, Sumru Yavrucuk, İman Casablanca, Gizem Karaca, Hira Su Yıldız yer almaktadır.

Baraj Nazım Güney (FEYYAZ DUMAN) kimdir?

Nazım 40-45 yaşları arasında, sert bir mizaca sahip, saçları ve sakallarına hafif beyazlıklar düşmüş olgun biridir. Bir baraj inşaatında ustabaşı olarak çalışmaktadır. Disiplinli, tavizsiz, içine kapanık birisidir. Az konuşur. Geçmişi hakkında kimse bir şey bilmemektedir. Sert ve içine kapanık dünyasına yolda bulduğu ve yaralarını iyileştirdiği bir yavru köpek yoldaş olmuştur. Ama kendini en iyi hissettiği zamanlar bir arkadaşlık sitesinden yazıştığı Nehir ile geçirdiği zamanlardır. Duygudaşlık kurduğu bu kadının fotoğrafını göndermesiyle içinden çıkılması zor bir duruma girer. Kendi fotoğrafını göndermeye cesaret edemez ve baraj inşaatında sürgüne gönderilen, hiçbir şekilde anlaşamadığı sorumsuz, yakışıklı genç Tarık'ın fotoğrafını gönderir.

Nehir'in baraja gelmesiyle; iyi ile kötünün, doğru ile yanlışın birbirine gireceği ruhsal gerilimler ve gelgitler yaşamaya başlayacak, aşkı için her şeyi göze alabilecek tehlikeli bir aşığa dönüşecektir.

Baraj Nehir Aksu (BİRAN DAMLA YILMAZ) kimdir?

Nehir; 25-30 yaşları arasında, genç ve güzel bir kadındır. Yetimhanede büyümüştür. Güçlü duruşunun arkasında son derece duygusal ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Genç yaşında Zerrin ile tanışmıştır ve onun himayesine geçmiştir. Zerrin bir dolandırıcıdır ve Nehir'e de dolandırıcılığı öğretmiştir. Nehir bu işte çok yeteneklidir. Ancak yaşadığı bu sahte hayattan ve dolandırdığı insanlara verdiği zarardan dolayı mutsuzdur. Kendi olabildiği ve mutlu hissettiği tek anlar ise; bir arkadaşlık sitesinde, fotoğrafını dahi görmeden yazıştığı Nazım ile geçen zamanlardır. Tek dostu kendisinden yaşça çok büyük olan üst kat komşusu şair Orhan'dır. Orhan'ın kalbinin sesini dinle sözüne kulak verir ve Nazım'ı tanımak için yanına baraj inşaatına gider. Burada yaşayacakları ve kendi hayatının gerçeklerinden bir türlü kurtulamayışı onu zor durumların içine düşürecektir.

Baraj Tarık Yılmaz (BURAK YÖRÜK) kimdir?

Tarık; 25-30 yaşlarında yakışıklı, çekici, karizmatik, kadınlar ve ilişkiler konusunda uzman sayılabilecek bilgiye ve yeteneğe sahip biridir. Sözcükleri kullanmadaki başarısıyla elde edemeyeceği kadının olmadığına inanır. Zamanını tavladığı zengin kadınların hayatlarına ortak olup paralarını yiyerek lüks içinde geçirmektedir. Sorumsuz ve vurdumduymazdır. Aşka inanmaz. Duygusallık ve romantizmi sadece amacına ulaşmak için kullanılır. Kadınlar ve lüks yaşam tutkusudur. Ancak parasını harcadığı bir kadının tekinsiz babası onu fark eder ve hem kızından uzaklaştırmak, hem de kızından yediği paraları geri ödetmek için onu sahibi olduğu baraj inşaatına gönderir. Nazım ustanın himayesine emanet eder. Tarık ait olmadığı bu ortamdan kaçmaya çalışır ancak tüm yollar Nazım'a çıkmaktadır. Nazım ile bir üstünlük mücadelesi başlar. Ve sonunda alacağı intikam ayağına gelir. Nazım yazıştığı kadına Tarık'ın fotoğrafını göndermiştir. Tarık'tan iki günlüğüne yerine geçmesini ister. Bu durumu kendi konforuna kullanan Tarık için, süreç içinde Nehir'e olan hislerinin aşka dönüşmesi her şeyi çıkmaza sokacaktır. Aşk ile ilk defa karşılaşan, üstelik bunu bir başkasının sevdiği kadına karşı hisseden Tarık için bildiklerini unuttuğu yeni bir macera başlayacaktır.

Baraj Zerrin (SUMRU YAVRUCUK) kimdir?

Zerrin; orta yaş üstü, son derece çekici, karizmatik ve zeki bir kadındır. Hayatını dolandırıcılık yaparak geçirmektedir. Sürekli amacına ve hedefine göre değişen ekip arkadaşları vardır ama sadece Nehir onun vazgeçilmezidir. Ona karşı bir anne içgüdüsü ile hareket etmektedir. Kendisi için hem iyi bir ortak hem de bir yoldaştır. Genç yaşta bir evlilik yapmış ama sevdiği adam tarafından hamile haliyle terk edilmiştir. Bu yüzden kimseye karşı bir bağlılık ya da aidiyet hissetmez. Hayata karşı tek başınadır. Güçlü ve karalı bir yapıya sahiptir. Duygusallıktan çok hoşlanmaz. Gerçekçi ve net düşünür. Nehir'in işi ve kendisini bırakma kararı onun için yıkımdır. Ne yapıp edip Nehir'i geriye döndürecektir.

Baraj Zahra (İMAN CASABLANCA) kimdir?

Baraj inşaatında çalışan aşçı Halil'in karısıdır. 20-25 yaşları arasında genç, güzel ve alımlı bir kadındır. Flörtleşmeyi sever. Barajdaki tüm erkeklerin göz hapsindedir. Bu durumu kocası Halil de fark etmekte ama Zahra kocasını parmağında oynatmaktadır. Evliliği formalite evliliğidir. Kocası Halil'e karşı bir aşk, bağlılık hissetmemektedir. Barajdan kurtulma hayalleri kurmaktadır. Bu hayallerine ulaşmak için ilk gördüğü anda beğendiği Tarık'ı kullanmak ister. Zamanla Tarık'a saplantılı bir aşk hissetmeye başlayacak ve Tarık, Nehir aşkı için ciddi bir tehlike oluşturacaktır.

Baraj Bahar Özsoy (GİZEM KARACA) kimdir?

Hakan'ın kız kardeşi olan Bahar Özsoy, 30'lu yaşların ortasında, alımlı, dikkat çekici bir kadındır. Henüz küçük bir kız çocuğuyken babasını kaybetmiş, abisi Hakan'ı ölen babasının yerine koymuştur. Annesinin otoriter, aileye hakim hallerinin de getirisiyle, abisine olan düşkünlüğü ve bağı koparılamaz hale gelmiştir.

Hakan'ın bir telefonuyla, Nazım'a yardım etmek için Isparta'ya gelerek evrenimize girer . Hakan ondan ilk kez bir şey istemiştir, Bahar için bu isteğin anlamı çok büyüktür... Bunun etkisiyle, içine çok sinmese de, abisinin isteğini yerine getirir... Hakan'ın Nehir'e olan saplantılı sevdasına rağmen, ölen karısından sonra yeniden hayata bağlandığı için, her şeye göz yumar.

Hakan ve Nehir arasındaki engeli, Nazım olarak görse de işler planladığı gibi gitmeyecektir.

Hikayenin en kilit noktalarından birinde duran Bahar, ailenin her şeyden ve herkesten önce geldiğine inansa da, zaman içinde kan bağına olan sadakati sarsılmaya başlayacaktır...

Baraj Ayşe (HİRA SU YILDIZ) kimdir?

Baraj'ın Ayşe'si Hira Su Yıldız 2015 İzmir doğumludur. Annesi Betül Yıldız babası ise Zafer Yıldız'dır. Emir Tuğra adında küçük bir erkek kardeşi olan Hira'nın anne ve babasının ne iş yaptığı ise bilinmiyor.

Minik yıldız Hira Su Yıldız oyunculuk kariyerine Kanal D ekranlarında oynayan Afili Aşk dizisinde devam etmişti. Dizide Ali Rıza ve Nazmiye'nin kızı Buse'yi canlandıran Yıldız, sevimli hareketleri ve başarılı oyunculuğuyla kısa sürede izleyicilerin beğenisini kazanmayı başarmıştı.

Akkuyu NGS'de yeni gelişme: Kor tutucu, santral sahasına ulaştı
Akkuyu NGS'de yeni gelişme: Kor tutucu, santral sahasına ulaştı

Akkuyu NGS'de yeni gelişme: Kor tutucu, santral sahasına ulaştı

İşçi ve işveren temsilcisi buluştu! Asgari ücret Temmuz zammı için kritik süreç başladı!
İşçi ve işveren temsilcisi buluştu! Asgari ücret Temmuz zammı için kritik süreç başladı!

İşçi ve işveren temsilcisi buluştu! Asgari ücret Temmuz zammı için kritik süreç başladı!

İsmail Demir duyurdu: Türkiye'nin ilk uçak gemisi 'Anadolu'da sona gelindi!
İsmail Demir duyurdu: Türkiye'nin ilk uçak gemisi 'Anadolu'da sona gelindi!

İsmail Demir duyurdu: Türkiye'nin ilk uçak gemisi "Anadolu"da sona gelindi!

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''