• $8,8692
  • €10,4071
  • 501.219
  • 1384.68
8 Haziran 2021 Salı 09:19 | Son Güncelleme:

Aşkın Tarifi Hazım kimdir? Aşkın Tarifi'nin Hazım'ı Cem Davran kaç yaşında, aslen nereli?

Aşkın Tarifi Hazım kimdir" Aşkın Tarifi'nin Hazım'ı Cem Davran kaç yaşında, aslen nereli"

Yapımını NTC Medya, yapımcılığını Mehmet Yiğit Alp'in üstlendiği, başrollerini Kadir Doğulu ve Serra Arıtürk'ün paylaştığı Aşkın Tarifi dizisi bu akşam yayın hayatına merhaba diyecek. Hikayesi ve oyuncu kadrosyla dikkatleri çeken dizide Hazım karakterine Cem Davran hayat veriyor. Aşkın Tarifi Hazım kimdir? Aşkın Tarifi'nin Hazım'ı Cem Davran kaç yaşında, aslen nereli? İşte tüm merak edilenler...

Kanal D'nin yeni dizisi Aşkın Tarifi bu akşam ilk bölümüyle seyircisinin karşısına çıkacak. Yönetmen koltuğunda Deniz Koloş'un oturduğu, senaryosunu ise Leyla Oter ve Doruk Erengül'ün kaleme aldığı Aşkın Tarifi'nde Hazım karakterine Cem Davran hayat veriyor. Peki, Aşkın Tarifi Hazım kimdir? Aşkın Tarifi'nin Hazım'ı Cem Davran kaç yaşında, aslen nereli?

AŞKIN TARİFİ HAZIM KİMDİR?

Naz'ın babası. Üç kuşaktır İstanbullu, son derece saygın ve görgülü bir aileden gelmektedir. Şu anda da ailenin tüm işlerini, Hazım yönetmektedir. Hazım, annesiz büyütmek durumunda kaldığı kızına, çok iyi bir baba olmuş; onu adeta pamuklara sararak büyütmüştür. Hazım'ın bu hayattaki en kıymetli varlığı; kızıdır. Onun üzülmemesi için, elinden ne geliyorsa yapar. Olgun, fevri hareket etmeyen, kibar, sağ duyulu bir adamdır. Kızının kararlarına daima saygı duyar. Hem iyi bir yol gösterici hem de sevecen bir babadır.

CEM DAVRAN KAÇ YAŞINDA, ASLEN NERELİ?

Cem Davran, 3 Mart 1964 yılında İstanbul Kasımpaşa'da dünyaya gelmiştir. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur.

1976 yılında Türkbank Çocuk Tiyatrosu bünyesinde sanat hayatına adım atan Cem Davran, 1977 yılında sınavları kazanarak İstanbul Şehir Tiyatrosu'na çocuk oyuncu olarak girmiş, 1980'de ise henüz 16 yaşında iken profesyonel oyuncu kadrosuna dahil edilmiştir.

Cem Davran üç yıl boyunca İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda yönetim kurulu üyeliği ve genel sanat yönetmeni yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Daha sonra dört yıl Dormen Tiyatrosu'nda, üç yıl da Tiyatro İstanbul'da konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Cem Davran çeşitli okullarda tiyatro dersleri vermiş, Yıldız Üniversitesi Oyuncularını kurmuş ve yönetmiştir. 1996 yılında Gazeteciden Dost, 1997 yılında ise Yeni Baştan adlı oyunlarda Avni Dilligil Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

Cem Davran 1990 yılında Hilal Davran ile evlenmiştir, bu evliliğinden Ali ve Hürcan isimlerinde 2 oğlu vardır.

Aşkın Tarifi Sultan kimdir? Aşkın Tarifi'nin Sultan'ı Yasemin Baştan kaç yaşında, aslen nereli?

  • Aşkın Tarifi Hazım kimdir
  • Cem Davran kimdir
  • Cem Davran kaç yaşında
  • Cem Davran aslen nereli
  • aşkın tarifi Cem Davran
<p class='MsoNormal'>Gülenay Kalkan, geçen sezon FOX dizisi Yasak Elma'da Feride  karakteriyle izley

'Yasak Elma'dan neden ayrıldığını Akşam'a açıkladı

Biber kurutma mesaisi köyü adeta kırmızıya boyuyor

Sahili kaplayan su sümbülleri temizleniyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor