• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
25 Eylül 2021 Cumartesi 18:52 | Son Güncelleme:

Alp Korkmaz kimdir, Arka Sokaklar'da neden yok? Alp Korkmaz kaç yaşında, nereli, hangi dizi ve film projelerinde oynadı?

Alp Korkmaz kimdir, Arka Sokaklar'da neden yok" Alp Korkmaz kaç yaşında, nereli, hangi dizi ve film projelerinde oynadı"

Alp Korkmaz, Arka Sokaklar dizisinde canlandırdığı Ali karakteri ile büyük ilgi toplamıştı. Cuma akşamlarının vazgeçilmez uzun soluklu dizisi Arka Sokaklar'dan ayrılan ünlü oyuncu Alp Korkmaz'ın hayatı kariyeri yine gündeme geldi. İnternet aramalarında "Alp Korkmaz kimdir, Arka Sokaklar'da neden yok, kaç yaşında, nereli, hangi dizi ve film projelerinde oynadı?" soruların yanıtları merak konusu oldu.

Alp Korkmaz oyunculuğu ile Arka Sokaklar dizisinde sevilen isimler arasında yer alıyordu. Geçtiğimiz aylarda diziden ayrıldığı ile ilgili çıkan haber üzerine resmi açıklama yapılmıştı. Ali karakterini canlandıran oyuncu Alp Korkmaz, Arka Sokaklar dizisinden ayrıldığını sosyal medya üzerinden duyurmuştu. Peki Alp Korkmaz kimdir, kaç yaşıda, nereli, hangi dizi ve filmlerde oynadı? Detaylar haberimizde.

ALP KORKMAZ ARKA SOKAKLAR'DAN AYRILDI MI?

Arka Sokaklar dizisi ilk bölümden bu yana Ali rolünü canlandıran Alp Korkmaz da Arka Sokaklar'dan ayrıldı. Oyuncu yeni sezonda rol almayacak. Ayrılma nedeni ile ilgili ise resmi bir açıklama yapılmadı.

ALP KORKMAZ KİMDİR?

Alp Korkmaz 2 Mart 1981 yılında Ankara'da doğmuştur. Türk sinema ve dizi oyuncusudur.

İlk ve Orta öğrenimini İstanbul'da tamamlamıştır, Lise öğrenimini ise Çanakkale'de Tamamlamıştır.

Amerika'da üniversite hayatına başladı. University of South Florida Radyo Televizyon bölümünden mezun olduktan sonra New York'a oyunculuk eğitimi almaya gitti. New York'un en önemli Broadway müzikal okullarından Neighborhood Playhouse School of Theatre da eğitimini tamamladıktan sonra 2006 yazında Türkiye'ye döndü.

Döneli henüz 1 ay olmasına karşın Türker İnanoğlu tarafından keşfedilen Korkmaz, Erler Filmin yapımcılığını üstlendiği Arka Sokaklar adlı dizide Ali karakterini canlandırmaktadır. 2010 yılı Nisan ayının 2. haftasında askerlik nedeniyle diziden geçici bir süreliğine ayrılmıştır. Vatanî görevini (askerlik), 333. Kısa Dönem olarak Nisan 2010'da başlayıp Eylül 2010'da Bingöl'de tamamlamıştır.

Dizide Keskin Nişancı-Komiser rolündedir. İlk sinema filmi 2009 yılında Ertekin Akpınar'ın yönettiği Melekler ve Kumarbazlardır. 2. sinema filmi ise 2012 yapımı Laz Vampir Tirakula, 3. sinema filmi de Peri Masalıdır. 2011 yılında Özgür Ozan ile birlikte "Turkcell" reklamında rol almıştır.

  • arka sokaklar
  • dizi
  • arka sokaklar alp korkmaz
  • arka sokaklar ali nerede
  • alp korkmaz diziden ayrıldı mı
  • alp korkmaz kimdir
<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!