• $9,3064
  • €10,819
  • 528.45
  • 1417.7
8 Ekim 2021 Cuma 09:41 | Son Güncelleme:

Akif filminin galası yapıldı! İstiklal dünün değil, bugünün mücadelesidir

Akif filminin galası yapıldı! İstiklal dünün değil, bugünün mücadelesidir

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazma hikâyesinin beyazperdeye taşındığı ‘Akif' filminin Ankara'daki gösterimine katıldı.

Gösterimde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a başrol oyuncularından Yavuz Bingöl, yönetmen Sadullah Şentürk, Mehmet Akif'in torunu Selma Argon Ersoy ile Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir eşlik etti. Oktay, yaptığı konuşmada "İstiklal ve istikbal mücadelesi sadece dünün mücadelesi değil önceki günün mücadelesi de değildi. Bugünün mücadelesidir. Ve yarının da mücadelesi olacaktır" dedi.

Gençlere istiklal mücadelesinin önemini vurgulayan Oktay, "Özellikle coğrafyamızda hayatta kalmanın en büyük sırrı güçlü olmaktan geçiyor. Maddi ve manevi anlamındaki güçle birlikte milli ve manevi değerlerimizle donandığınızda o gücü elde ediyorsunuz. Mehmet Akif aslında bunu anlatıyor" diye konuştu. Fuat Oktay, İstiklal Marşı'nın kabulünün 100'üncü yılında Mehmet Akif Ersoy'u da anlattı: "Selçuklu'dan Osmanlı'ya ve Türkiye Cumhuriyeti'ne tarih boyunca ödediğimiz bir bedel var. Bu anlamda gençlerimizin Mehmet Akif Ersoy'u anlamaları son derece kritik. Mehmet Akif mütefekkir, münevver ve dava adamı. Kalemiyle yaptığı mücadelenin aslında silahla, topla, tüfekle yapılan kadar önemli olduğunu görüyoruz. Bugün de aslında aynı mücadele hiç eksilmeden devam ediyor."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, film ekibiyle birlikte 'Akif'i izledi.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar