• $8,0886
  • €9,692
  • 451.295
  • 1409.19
31 Mart 2021 Çarşamba 22:52 | Son Güncelleme:

YouTube'dan radikal karar! “Dislike” sayıları artık gözükmeyecek

YouTube'dan radikal karar! “Dislike” sayıları artık gözükmeyecek

Dijital dünyanın en çok video izlenen ve yüklenen platformu YouTube yeni bir karara imza attı. YouTube videoların altında bulunan beğenme ve beğenmeme butonlarından birisini kaldıracağını duyurdu. YouTube tarafından Twitter'dan aktarılan bilgiye göre YouTube, "beğenmeme sayısını göstermeyen birkaç yeni tasarımı" test ediyor.

Dünyanın en popüler video uygulaması YouTube "Dislike" yani beğenmeme sayılarını gizlemeye hazırlanıyor. Zaman zaman kullanıcıların tepki göstermek amacıyla videoları beğenmemesi içerik hakkında olumsuz düşüncelere sebep olabiliyordu. Şirket içerik oluşturucuları olumsuzluklardan korumak adına böyle bir özelliği test edeceğini açıkladı.

YouTube yönetimi bu özelliği içerik oluşturucuların beğenmeme kampanyaları hakkındaki geri bildirimlerine yanıt olarak test edeceğini söyledi. Zira son zamanlarda bazı videoların beğenmeme saldırısına uğradığı görülüyor.

YOUTUBE STUDİO'DA GÖRÜLEBİLECEK

Ayrıca bazı kullanıcılar beğenmeme sayısı yüksek olan videolara ön yargı ile yaklaşarak izlemeden kapatabiliyorlar. Şirket şu anda beğenmeme sayısını ortadan kaldıran birkaç arayüzü test ediyor. İyi geri dönüş alınırsa beğenmeme sayısı tüm videolarda gizlenecek.

Bununla birlikte içerik oluşturucuları YouTube Studio üzerinden beğenme ve beğenmeme sayılarını tam olarak görmeye devam edebilecekler. YouTube yeni özelliğin hangi ülkelerde test edileceği konusunda herhangi bir detay açıklamadı. (Donanımhaber)

<p>Kamu çalışanlarıyla ilgili tedbirleri içeren Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımland

Kamu çalışanlarına yönelik tedbirler neler?

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi