• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
24 Mayıs 2021 Pazartesi 17:42 | Son Güncelleme:

Elon Musk'tan dikkat çeken Mars açıklaması: "Gerçekleşmezse yok olacağız"

Elon Musk'tan dikkat çeken Mars açıklaması: "Gerçekleşmezse yok olacağız"

SpaceX'in kurucusu Elon Musk, yine çarpıcı bir açıklamayla dikkatleri üzerine çekti. Musk, Mars'ta koloni kurma planının gerçekleşmemesi halinde insanlığın yok olacağını dile getirdi.

Son dönemde kripto para ve Uzay ile ilgili yaptığı açıklamalarda gündemden düşmeyen Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk yaptığı açıklama ile gündeme oturdu. Musk, insanlığın hemen Mars'a gitmezse yok olma riski ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

NTV'de yer alan habere göre; geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen Musk, insanlar nesillerinin tükenmemesi için Mars'a bir an önce gidip koloni kurmaları gerektiğini söylerken, "Neslimiz tükenmeden önce 'Mars'ı keşfetmemiz' gerekiyor" ifadelerini kullandı.

"AY'A ÜS KURMAK EN MANTIKLI ADIM"

Açıklamalarını sürdüren Musk, gelecek yıllarda Ay'da üs kurmanın insanlığın atacağı en mantıklı adım olacağının altını çizerken, Mars'ta şehir kurmanın önemli bir adım olduğunu ve hedefinin tam olarak bu olduğunu söyledi.

Mars ile ilgili birçok hayali olduğunu sık sık belirten Musk, geçtiğimiz günlerde SpaceX şirketiyle Mars görevleri adına NASA ile anlaşma imzalamış, 3 milyar dolarlık anlaşmayı 2024 yılına kadar nihayete erdirmeyi düşündüğünü belirtmişti.

İNSANLI MARS GÖREVİ İÇİN TARİH VERDİ

Kızıl gezegenin keşfedilmesi gerektiğini söyleyen Musk, Mars Kolonisi ile ilgili hedef tarihini ise 2050 olarak açıklamıştı. SpaceX CEO'su insanlı Mars görevi için de 2024 ve 2026 yıllarını işaret etmişti.

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!