• $8,4023
  • €10,1727
  • 502.839
  • 1460.86
21 Mayıs 2021 Cuma 21:54 | Son Güncelleme:

WhatsApp'tan geri adım! Tartışılan sözleşme Türkiye'ye yok

WhatsApp'tan geri adım! Tartışılan sözleşme Türkiye'ye yok

Güncelleme Türkiye'de uygulanmayacak. Rekabet Kurumu, WhatsApp'ın, yeni gizlilik sözleşmesi şartını, Türkiye'de hiçbir kullanıcı açısından yürürlüğe koymayacağını açıkladı

Türk kullanıcılara yönelik veri paylaşımını direten ABD'li sosyal medya şirketi WhatsApp sonunda pes etti. Rekabet Kurumu, Facebook'a ait olan WhatsApp'ın WhatsApp'ın veri paylaşımını içeren güncellemesinin Türkiye'de yürürlüğe girmeyeceğini duyurdu. Rekabet Kurumu'ndan yapılan açıklamada "Rekabet Kurumu tarafından alınan tedbir kararı ve yapılan incelemeler sonrasında WhatsApp tarafından veri paylaşımını içeren söz konusu güncellemenin, onaylayan kullanıcılar dâhil olmak üzere, Türkiye'deki hiçbir kullanıcı açısından yürürlüğe girmeyeceği tarafımıza bildirilmiştir" denildi.

RESMİ AÇIKLAMA YOK

WhatsApp'tan ise resmi bir açıklama gelmedi. Ancak Habertürk'e konuşan WhatsApp yetkilileri "İlgili makamlarla görüşmeye devam ediyoruz. Güncellemenin Türkiye'yi kapsamayacağına dair kesin bir kararımız henüz bulunmuyor" ifadesini kullandı.

Rekabet Kurumu 11 Ocak'ta güncellemeye ilişkin geçici tedbir kararı almıştı. WhatsApp ise verilerinin paylaşılmasını içeren son güncellemesinin kabul edilmesi için kullanıcılara önce 8 Şubat olarak duyurduğu tarihi daha sonra 15 Mayıs tarihine ertelemişti.

<p>Mardin'de yolun karşısına geçmeye çalışan öğretmenler Büşra Yıldız ve Suzan Basın, hızla ilerleye

Mardin'de iki öğretmenin feci sonu: Ölüme böyle yürümüşler

WhatsApp mesaj iletme özelliğini sınırlandırdı

Kirpikleriyle dünya rekoru kırdı

F.Bahçe'de beklenmedik ayrılık! Hem de şaka gibi rakama