• $8,0935
  • €9,7006
  • 451.433
  • 1409.19
26 Şubat 2021 Cuma 14:32 | Son Güncelleme:

Whatsapp'ın gizlilik sözleşmesi ısrarı sonrası harekete geçen Telegram yeni özellikler yayınladı

Whatsapp'ın gizlilik sözleşmesi ısrarı sonrası harekete geçen Telegram yeni özellikler yayınladı

Whatsapp'ın kullanıcılarına onaylatmakta ısrar ettiği yeni gizlilik politikası rakibi olan Telegram'ın işine yaradı. Fırsatı değerlendiren şirket yeni güncellemeler ile kullanıcıları kendine çekiyor.

iOS ve Android için yeni güncellemeler yayınlanan Telegram, 7.5.0 sürümü ile uygulamaya bir dizi yenilik ekliyor.

The Verge'de yer alan habere göre, iOS ve Android uygulamaları için yayınlanan Telegram 7.5.0 güncellemesi platforma bir dizi yenilik ekliyor.

Aynı habere göre, bu güncelleme ile kullanıcılar otomatik silinen mesajlar özelliğine kavuşacak. Bu özellik ile kullanıcılara belirli bir sohbet için mesajların otomatik olarak silinmesini ayarlama seçeneği sunulacak.

Kullanıcılar bu opsiyonu kullanırken 24 saat veya 7 gün arasında seçim yapabilecek ve zamanlayıcı ayarlandıktan sonra gönderilen tüm mesajlar herkes için otomatik olarak silinecek.

Telegram grupları ve kanalları için zamanlayıcı özelliğini yalnızca yöneticiler etkinleştirebilecek. Söz konusu özelliklerin önümüzdeki günlerde kullanıma girmesi bekleniyor.

Artık hem Android hem de iOS'ta uygulama için Ana ekran widget'ları ayarlanabilecek. Sunulan iki widget var. Bu widget'lar en son sohbetleri ve sadece isimlerin ve profil resimlerinin yer alacağı bir kısayol olarak görünecek.

Bağlantı davetleri artık yalnızca sınırlı bir süre, kullanım sayısı veya her ikisi için etkin olacak şekilde yapılandırılabiliyor ve ayrıca kolay paylaşım için taranabilir QR kodlarına dönüştürülebilir.

<h3>ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI FİNALİ 18 MAYIS SALI GÜNÜ SAAT 20:45'TE OYNANACAK</h3><p>TFF, Beşiktaş ile

Haftanın futbol başlıkları... Bozuk statlarda maç oynatılmayacak

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi