• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
2 Ocak 2022 Pazar 11:47 | Son Güncelleme:

WhatsApp'a üç mavi tik özelliği mi geliyor? En güvenilir kaynak açıkladı

WhatsApp'a üç mavi tik özelliği mi geliyor" En güvenilir kaynak açıkladı

Facebook'un bünyesinde bulunan dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın "üç tik" özelliği üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

2021 yılında birçok farklı platformda, daha önce olmadığı kadar farklı yenilikler geliştiren ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın 'üç tik' özelliği üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Peki bu iddiaların bir dayanağı var mı? İşte detaylar...

WABETAINFO, WHATSAPP İDDİASINI YANITLADI

WhatsApp, geçtiğimiz yıl içerisinde hem mobil platformlarda Android ve iOS kullanıcıları için hem de masaüstü / web uygulamalarıyla oldukça önemli yeniliklere imza attı. Gizlilik ayarları konusunda daha önce hiç olmadığı kadar sık güncelleme sunan firma, bununla birlikte mesajların silinme süresi, bilgisayar üzerinden de çıkartma oluşturabilmek gibi irili ufaklı birçok yeniliği kullanıcılarla buluşturdu.

Ünlü mesajlaşma uygulamasının dünya çapındaki popülaritesi, dedikoduları ve yakında gelebileceği konuşulan özelliklerin sık sık konuşulması gibi durumları da beraberinde getiriyor.

Geçtiğimiz yıl içerisinde sık sık konuşulan ve WhatsApp'ta zaman zaman üç mavi tik olduğu ve bunun gönderilen mesajın hükümet / güvenlik güçleri tarafından okunduğu anlamına geldiği gibi çeşitli iddialar da ortaya atılmıştı. WhatsApp, konuyla ilgili artan şüpheler sonrasında böyle bir özelliğin uygulamada yer almadığını açıklamak zorunda kalmıştı.

Son olarak geçtiğimiz günlerde yepyeni bir 'üç tik' iddiası daha geldi. İnternette dilden dile yayılan dedikoduya göre eğer kullanıcılar mesajlarında iki yerine üç mavi tik görürlerse, bu konuşmanın ekran görüntüsünün alındığına işaret ediyor olacaktı. Hatta kimi kullanıcılar, bu özelliğin beta sürümüyle gelmeye başladığını dahi söyledi.

Konuya son nokta, WhatsApp için gelen en ufak güncelleme ve yenilikleri bile anı anına takip eden WABetaInfo'nun sosyal medya hesabı tarafından konuldu. WABetaInfo, WhatsApp'ın böyle bir yenilik üzerinde çalışmadığını ve haberinlerin yalan olduğunu doğruladı.

Peki sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Sizce ileride böyle bir özellikle karşılaşabilir miyiz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

WhatsApp'ın gizli kalmış özelliği! Birçoğu bunu bilmiyor

  • whatsapp
  • whatsapp yeni uygulama
  • whatsapp son dakika
Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü
Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü

Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrinin temeli atıldı! 'Bittiğinde dünyada tek olacak'
Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrinin temeli atıldı! 'Bittiğinde dünyada tek olacak'

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrinin temeli atıldı! "Bittiğinde dünyada tek olacak"

TOGG'u ne zaman yollarda göreceğiz? CEO Karakaş tarih verdi
TOGG'u ne zaman yollarda göreceğiz? CEO Karakaş tarih verdi

TOGG'u ne zaman yollarda göreceğiz? CEO Karakaş tarih verdi

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak