• $7,8228
  • €9,4308
  • 459.326
  • 1328.83
17 Kasım 2020 Salı 21:42 | Son Güncelleme:

Twitter CEO'su Jack'ten sansür itirafı: Biden'ın aleyhindeki haberi engellemek hataydı

Twitter CEO'su Jack'ten sansür itirafı: Biden'ın aleyhindeki haberi engellemek hataydı

Twitter CEO'su Jack Dorsey'den Joe Biden ve oğlu Hunter Biden aleyhindeki haberle ilgili sansür itirafı geldi. Dorsey, Biden ailesi hakkındaki olumsuz haberi yayımlayan New York Post gazetesinin sansürlenmesinin "hata" olduğunu söyledi.

ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden ve oğlu Hunter Biden ile ilgili olumsuz haberlerin platform üzerinden yayılmasını engelleyen Twitter'dan sansür itirafı geldi.

Twitter CEO'su Jack Dorsey, New York Post gazetesinin Biden ailesinin aleyhine olan bir haberinin platform üzerinden yayılmasını engellemelerinin "hata" olduğunu söyledi.

New York Post gazetesine ait resmi hesabın kilitlenmesinin de bir hata olduğunu belirten Jack Dorsey, hesap üzerindeki engelin kaldırılması için ilgili haberin Tweet paylaşımının silinmesi gerektiğini belirtmişti.

NE OLMUŞTU?

New York Post gazetesinin 14 Ekim 2020’de yayımladığı haberde, Joe Biden’ın Başkan Yardımcılığı yaptığı dönemde, oğlu Hunter Biden’ın Ukrayna menşeli enerji firmasıyla ilişkilerine müdahil olduğu ve bu firmayı soruşturan başsavcıyı görevden almaları için Ukrayna’ya baskı yaptığı iddia edilmişti.

E-postalarda, Hunter Biden’ın aylık 50 bin dolar maaşla yönetim kurulu üyesi olduğu Burisma’nın yönetim kurulunda bulunan Vadym Pozharskyi’nin Mayıs 2014’teki bir e-postasında, Hunter Biden’a “Etkinizi, şirketimizin yararına nasıl kullanabilirsiniz?” diye sorduğu ortaya çıkmıştı.

Pozharskyi’nin, 17 Nisan 2015’te Hunter Biden’a gönderdiği e-postada, Joe Biden ile tanıştığını anlattığı öne sürülmüştü. Bundan bir süre sonra da Biden’ın Burisma’yı soruşturmak isteyen başsavcıyı görevden aldırdığı ileri sürülmüştü.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 86. Yıl Dönümü P

Başkan Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Bu millet seni affetmeyecek

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Siirt'te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi! İşte ilk fotoğraflar

Hangi bitki çayı hangi hastalığa iyi geliyor?