• $ 5,7307
  • € 6,3586
  • 271.476
  • 106846
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

'Türkiye'nin Silikon Vadisi' açıldı

Sabancı Holding, sanayi, üniversite ve start-up işbirliğinin hayata geçirileceği ‘SabancıDx Dijital’i açtı. Merkez, Silikon Vadisi mantığıyla çalışacak. 

Sabancı Holding’in yeni nesil dijital şirketi SabancıDx’in yeni merkezi ‘SabancıDx Dijital Kampus’ Üsküdar’da açıldı. Merkezde; büyük veri, ileri veri analitiği, siber güvenlik, endüstriyel nesnelerin interneti, robotik işgücü, yapay zeka ve blokzinciri gibi yeni nesil teknolojilere odaklanılacak. Sabancı Holding Üst Yöneticisi Cenk Alper, “Bu çatı altında geliştirilen ürünler Sabancı Topluluğu ve Türkiye’nin kalkınmasına ciddi katkı sağlayacak” dedi. 

GARAJ KÜLTÜRÜYLE

Türkiye’nin Silikon Vadisi’ni kurma vizyonuyla SabancıDx Dijital Kampus’ü hayata geçirdiklerini kaydeden SabancıDx Genel Müdürü Burak Aydın da merkezin çevik düşünce yapısı ve garaj kültürüyle donatılan örnek niteliğe sahip olduğunu belirtti. 

İHRACAT DA YAPACAK

Aydın, 3 yılda gelirlerinin yüzde 25’ini yeni nesil teknolojilerden ve ihracattan sağlamayı hedeflediklerini vurguladı. Ar-Ge çalışmalarınaa 2020’de cirolarının yüzde 7’sini yatıracaklarını anlatan Yılmaz, “Katma değerli 74 analitik proje üzerinde çalışıyoruz. Yalnızca bu projeler sayesinde 200 milyon TL değer yaratacağız” dedi. 


<p>Yüksek lisans yapmak için Eskişehir´e gelen elektrik mühendisi İngiliz Peter Strand (37) ile Anad

İngiliz Damadın İsteği Üzerine Türk Usulü Düğün

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Kahramanmaraş'ın gizemli cenneti Yeşilgöz

Sanat camiası yasta! İşte duygulandıran 'Yıldız Kenter' paylaşımları