• $7,3102
  • €8,7847
  • 403.875
  • 1532.64
23 Şubat 2021 Salı 14:01 | Son Güncelleme:

Türk SİHA'ları karşısında başarısız olan Rus füzeleri güncellendi

Türk SİHA'ları karşısında başarısız olan Rus füzeleri güncellendi

Libya'da Türk yapımı SİHA'lar karşısında etkisiz kalan Rus yapımı ‘Pantsir' hava savunma sistemi güncellenerek yeni bir radara kavuştu.

Libya'da Türk SİHA'ları karşısında başarısız olan Rus yapımı 'Pantsir' hava savunma sistemi modernizasyondan geçirilerek yeni bir radara kavuıştu.

Hürriyet'in haberine göre Rusya, Abu Dabi'de düzenlenen 'IDEX-2021' silah fuarında, gözden geçirilmiş 'Pantsir-S1M' modelini tanıttı. En önemli değişiklik ise radar sisteminin güncellenmesi oldu. Pantsir hava savunma sisteminin üreticisi Rostex Konsorsiyumu, fuarda değişiklikleri tanıtarak şöyle dedi: "Modernizasyon gören Pantsir, yeni bir radara kavuştu.

Söz konusu radar sayesinde, önceden 30 kilometre olan hedef tespit mesafesi 75 kilometreye çıkarıldı. Radar ve güçlendirilmiş uçaksavar füzeleri ile hedefi vurma mesafesi 20 kilometreden 40 kilometreye yükseltildi.

Sistem bundan böyle havada 70 kilogram ağırlığındaki az görülür hedefleri de vurma özelliğine kavuştu." Rostex Konsorsiyumu Başkanı Sergey Çemezov, modernizasyonun ardından, silahın Ortadoğu ve Afrika ülkelerine de satılacağını açıkladı. Pantsir sistemi, Libya'da Türk yapımı SİHA'lar karşısında etkisiz kalmıştı. Rusya, Suriye'deki Hymeymim askeri üssüne de bu savunma sistemlerinden yerleştirmişti.


Haberin Özeti

Rusya, hem Suriye'de hem de Libya'da Türk yapımı Bayraktar TB2 SİHA'lar tarafından tek tek avlanan Pantsir hava savunma sistemlerinde modernizasyona gitti.

DETAY
• Bayraktar TB2'leri tespit etmekte başarısız olan Pantsir'e yeni bir radar takıldı.
• Önceden 30 kilometre olan hedef tespit mesafesi 75 kilometreye çıkarıldı.
• Pantsir'lerin modernize edilmiş hallerinin Bayraktar TB2'lere karşı etkili olup olmayacağı henüz bilinmiyor.
<h3>ÇALIŞANLAR İSTİFA METNİ YAZARKEN DİKKAT!</h3><p>'Kısa Çalışma Ödeneği'nin biteceğinin açıklanmas

Kısa çalışma sonrası çalışanlar nelere dikkat etmeli?

Çorum'da 7 bin 291 litre sahte içki ele geçirildi

İstanbul'da yüzde 50 kapasiteyle kafe ve restoranlar ilk müşterilerini aldı

Yeni normalleşme süreciyle okullarda yüz yüze eğitim başlandı! İşte ilk kareler