• $8,2629
  • €9,9566
  • 474.189
  • 1340.73
22 Şubat 2019 Cuma 13:59 | Son Güncelleme:

Türk mühendislerinin geliştirdiği otomobilin 500 binincisi banttan indi

Türk mühendislerinin geliştirdiği otomobilin 500 binincisi banttan indi

1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçen, Türk mühendislerinin çalışması ile ortaya çıkan Fiat Egea Ailesi’nin 500 bininci üyesi üretim bandından yollara indi.

TM Dijital Haber Merkezi

Ülkemizde üretilip, Avrupa ve Amerika’ya ihraç edilen otomobillerden olan Fiat Egea, tanıtıldığı 2015 tarihinden bu güne inanılmaz hızlı bir satış grafiğine sahip. Ülkemizde toplamda 130 bin adetlik satışa ulaşan Egea, Avrupa’da 7 ülkede en çok satan 10 otomobilin içerisinde yer alıyor.

1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIMI TÜRK MÜHENDİSLERİ ŞAHLANDIRDI

1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçen bu projenin mimarları ise Türk mühendisler. Tofaş çatısı altında geliştirilen ve üretilen Fiat Egea hakkında İstanbul’daki Tofaş Genel Müdürlüğü’nde açıklama yapan Tofaş Ceo’su Cengiz Eroldu, Fiat Chrysler Automobiles’ın önde gelen üretim, Ar-Ge merkezlerinden biri olarak Egea Projesi’nde önemli sorumluluklar üstlendik. Ürün özellikleri ve fiyat fayda dengesiyle ezberbozan bir model ailesi olarak lanse ettiğimiz Fiat Egea ülkemizde ve Avrupa başta olmak üzere, EMEA Bölgesi’nde pazar başarısını sürdürüyor. Yarattığı ihracat hacmi ile ülke ekonomimize de katma değer sağlayan Egea’nın üç yıl gibi kısa bir süre içerisinde 500 bin adetlik üretim rakamına ulaşmasından dolayı oldukça mutlu ve gururluyuz. Bu başarıda önemli katkıları bulunan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.” diyerek, Egea’nın bu başarısını kutladı.

<p>Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı adı altında ikiye böl

Beklenen revizyon gerçekleşti… Yeni bakanların gündemlerinde neler var?

75 terörist etkisiz hale getirildi

Osmaniye'de kanat açıklığı 16 santimetre olan tavus kelebeği bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Nisan 2021)