• $7,4191
  • €9,0146
  • 445.655
  • 1569.35
04 Ocak 2021 Pazartesi 11:02 | Son Güncelleme:

Türk İHA'larına büyük övgü: Denedik, çok kabiliyetliler

Türk İHA'larına büyük övgü: Denedik, çok kabiliyetliler
DHA

Türk İHA'larına övgü dolu sözler gelmeye devam ediyor. 2021 yılı içerisinde Türk insansız hava araçlarını (İHA) satın alma hazırlığında olduklarını belirten Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanı Oleksiy Neijpapa, "Bayraktar İHA'ları denizdeki faaliyetlerde denedik. Çok kabiliyetliler" ifadesinde bulundu.

Türk İHA'larına övgü dolu sözler gelmeye devam ediyor. 2021 yılı içerisinde Türk insansız hava araçlarını (İHA) satın alma hazırlığında olduklarını belirten Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanı Oleksiy Neijpapa, "Bayraktar İHA’ları denizdeki faaliyetlerde denedik. Çok kabiliyetliler" ifadesinde bulundu.

DHA'nın haberine göre Bayraktar TB2 - Türk İnsansız Hava Araçları (İHA) Azerbaycan, Libya ve Suriye'de elde ettiği başarılarla gündemdeki yerini korumayı devam ederken, Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanı Oleksiy Neijpapa, (İHA) satın alımına hazırlandıklarını belirtti. Özgür Avrupa Radyosu Ukraynaca servisinin sorularını yanıtlayan Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanı Oleksiy Neijpapa, “2021’de Deniz Kuvvetleri’nin ihtiyaçları için Türk Bayraktar insansız hava araçları satın almayı bekliyoruz” dedi.

TÜRKİYE İLE ORTAK KORVET ÜRETİMİ

Bayraktar İHA’ların, Karadeniz ve Azak operasyon bölgelerinde kullanılmaya yönelik gelişmiş taktik ve teknik özelliklere sahip olacağını ve uçuş menzilinin artırıldığını belirten Neijpapa, "İHA’ları hem sahil hem de denizdeki faaliyetlerde kullandık. Çok kabiliyetliler" dedi. 

Ukrayna tersanelerinin NATO standartlarında teknolojiye sahip olmaları gerektiğine de dikkati çeken Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanı, inşasına Türkiye’de başlanacak ve Ukrayna’da devam edilecek olan ADA sınıfı korvetler sayesinde bu teknolojilere erişim imkanı sağlayacaklarını kaydetti. Türkiye ile Ukrayna arasında korvet ve İHA'lar için üretim ve teknoloji paylaşımına yönelik anlaşma imzalanmıştı. 


Haberin Özeti

Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanı Oleksiy Neijpapa, Bayraktar TB2 insansız hava araçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
• "Bayraktar İHA'ları denizdeki faaliyetlerde denedik. Çok kabiliyetliler."
• "2021'de Deniz Kuvvetleri'nin ihtiyaçları için Türk Bayraktar insansız hava araçları satın almayı planlıyoruz."
<p><span>Niğde'nin meşhur patatesi dondurmaya da lezzet katacak. 'Patatesli dondurma olur mu?' demey

Patatesli dondurma hem şaşırtıyor hem de tadanları kendine hayran bırakıyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Azerbaycan'da 20 Ocak Katliamı'nın kurbanları yad ediliyor

ABD'de güvenlik önlemleri arttırıldı! Askerler sokaklara indi