• $8,5687
  • €10,1377
  • 495.761
  • 1360.75
27 Temmuz 2020 Pazartesi 20:01 | Son Güncelleme:

Teknoloji devi Google uzaktan çalışmayı 2021 yazına kadar uzatma kararı aldı

Teknoloji devi Google uzaktan çalışmayı 2021 yazına kadar uzatma kararı aldı

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle birçok şirket evden çalışma sistemine geçti. Virüsün etkisini göstermeye devam etmesi nedeniyle ABD teknoloji şirketi Google uzaktan çalışma modelini 30 Haziran 2021'e kadar uzatma kararı aldı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını nedeniyle birçok meslek grubu ve şirket home office yani uzaktan çalışma sistemine geçti. Amerika’nın önde gelen teknoloji şirketlerinden Google aldığı yeni karara göre evde çalışma modelini 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzattı. Google Üst Yöneticisi Sundar Pichai konuya ilişkin şirket çalışanlarına bir e-posta gönderdi.

Google şirketinin CEO'su Sundar Pichai gönderdiği e-postada, "Ofiste olması gerekmeyen görevler için küresel gönüllü evden çalışma seçeneğimizi 30 Haziran 2021'e kadar uzatıyoruz." açıklamasında bulundu.

Evden çalışma deneyimlerinden hala çok şey öğrendiklerini belirten Pichai, bu deneyimden öğrendiklerinin Google'ın gelecek çalışma yaklaşımında kullanılacağını kaydetti.

Google'ın söz konusu kararının yaklaşık 200 bin tam zamanlı ve sözleşmeli çalışanın hemen hemen tamamını etkileyeceği belirtiliyor.

<p>Bylock'un lisans sahibi David Keynes'in haziran ayında geldiği İstanbul'da tutuklandığı ortaya çı

Bylock'un sahibi teslim oldu

Düzce'de asırlık ağaç caddeye devrildi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 4 ayrı noktada orman yangını meydana geldi

Elazığlı girişimci atıl durumdaki otobüs ve minibüsleri karavana dönüştürüyor