• $8,8689
  • €10,474
  • 499.049
  • 1384.68
17 Eylül 2021 Cuma 16:42 | Son Güncelleme:

Bu yıl TEKNOFEST nerede yapılacak? TEKNOFEST 2021 ne zaman? İşte yarışma tarihi!

Bu yıl TEKNOFEST nerede yapılacak" TEKNOFEST 2021 ne zaman" İşte yarışma tarihi!

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali için geri sayım sürüyor. Binlerce öğrencinin katılım sağladığı yarışmada bu yıl 34 farklı kategori yer alıyor. TEKNOFEST'te yarışan ve dereceye giren öğrencilere 4 milyon liranın üzerinde ödül dağıtılacak. Peki, TEKNOFEST 2021 ne zaman? Bu yıl TEKNOFEST nerede yapılacak?

TEKNOFEST için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Türkiye'nin havacılık, teknoloji ve uzay teknolojisi festivali Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından gerçekleştiriliyor. Bu yıl 34 farklı kategoride düzenlenen yarışmaya binlerce öğrenci katılım sağlayacak. Peki, TEKNOFEST 2021 ne zaman? Bu yıl TEKNOFEST nerede yapılacak?

TEKNOFEST 2021 NE ZAMAN?

TEKNOFEST 2021, 21-26 Eylül tarihleri arasında yeniden İstanbul'da, Atatürk Havalimanında gerçekleşecek

Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için Roket'ten Otonom Sistemlere, Tarım'dan Sualtı Sistemleri'ne teknolojinin her alanında düzenlediği yarışmalarla Türkiye tarihinin en büyük Teknoloji Yarışmalarını gerçekleştiriyor.

TEKNOFEST'ten yapılan açıklamaya göre, ilkokuldan lisansüstü ve mezun seviyesine kadar nitelikli binlerce genç, hayallerini gerçekleştirmek için birbirinden farklı kategorilerde düzenlenen teknoloji yarışmalarına başvurular mart ayına kadar devam etmişti.

4 MİLYON LİRADAN FAZLA ÖDÜL

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST, gençlerin, geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için roketten otonom sistemlere, tarımdan sualtı sistemlerine kadar teknolojinin her alanında düzenlediği yarışmalarla bu alanda Türkiye tarihinin en büyük organizasyonunu gerçekleştiriyor.

Gençlerin milli teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerini artırmak ve bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için 2021'de ön eleme aşamasını geçen takımlara 5 milyon liradan fazla malzeme desteği sağlanacak. TEKNOFEST'te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımlara ise 4 milyon liranın üzerinde ödül dağıtılacak.

  • teknofest
  • teknofest 2021
  • teknofest ne zaman
  • teknofest nerede
  • teknofest ödül
  • teknofest kayıt
<div><p></p><p><span style='font-size: 1.6rem;'>Antalya'nın Manavgat ilçesinde tur otobüsü ile otomo

Antalya'nın Manavgat ilçesinde tur otobüsü ile otomobil çarpıştı. 2 kişi yaralandı

Biber kurutma mesaisi köyü adeta kırmızıya boyuyor

Sahili kaplayan su sümbülleri temizleniyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor