• $ 6,0944
  • € 6,6161
  • 323.143
  • 116829
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Teknofest etkinlik takvimi: TEKNOFEST 2019 ne zaman bitiyor? Teknofest ücretsiz mi?

TEKNOFEST 2019 ne zaman, nerede? sorusu arama motorunda yoğun olarak araştırılıyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen ve dünyanın en büyük havacılık etkinliklerinden biri olan TEKNOFEST her yaş grubundan yoğun ilgi görüyor. Teknofest'te birbirinden heyecanlı yarışmalar ve şaşırtan uçuş gösterileri devam ediyor. TEKNOFEST 2019 ne zaman bitiyor? sorusu festivali kaçırmak istemeyenler tarafından merak ediliyor. Teknofest kayıtları, etkinlik takvimine dair tüm bilgiler haberimizde yer alıyor..

TEKNOFEST 2019 ne zaman, nerede? sorusu teknoloji sevenler tarafından merak ediliyor. Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği Teknofest 17 Eylül tarihinde başladı. Festivale katılmak isteyenler  sabah saatlerinden itibaren giriş bankoları önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Yoğun ilgi gören TEKNOFEST ne zaman bitiyor? merak ediliyor. Ayakları yere basmayan festival olarak bilinen ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.  Teknofest kayıtları, etkinlik takvimine dair tüm bilgiler haberimizde sizlerle.. 

TEKNOFEST 2019 GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

TEKNOFEST 2019 NE ZAMAN BİTİYOR? 

Teknofest etkinlikleri 22 Eylül 2019 tarihinde sona erecek.

TEKNOFEST NEREDE?

Teknofest 2019 Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştiriliyor. 

TEKNOFEST ETKİNLİK PROGRAMININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

TEKNOFEST'TE NE KADAR ÖDÜL VERİLECEK?

Kazanan takımlara 2 milyon TL'nin üzerinde ödül verileceği teknoloji yarışmalarına başvurular www.teknofestistanbul.org adresi üzerinden 28 Şubat'a kadar alınmıştı. Yarışmacı takımları, para ödüllerinin yanı sıra projeleri için verilecek olan teknik danışmanlık ve malzeme desteği de bekliyor.

TEKNOFEST ilk yılında sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en önemli havacılık ve teknoloji etkinliklerinden biri olmayı başardı. Geçen yıl TEKNOFEST'in yarışmacıları arasında 25 ülkeden drone yarışçıları, 24 ülkeden beyaz şapkalı hackerlar ve 83 ülkeden teknoloji girişimcileri de yer almıştı.

TEKNOFEST'E KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuru formunda takım tanıtım dosyasına hangi bilgileri eklememiz gerekmektedir?

Takım tanıtım dosyanızda takımınızı tanıtmanız gerekmektedir. Takımınızın kuruluş yılı, amacı, takım üyelerinin bilgilerini içerebilir. Takım üyelerinizin bölümleri sınıfları; takım içerisindeki iş bölümü; daha önce katılmış olduğunuz yarışmalar, varsa almış olduğunuz ödül ve başarılardan bahsetmelisiniz. Görsellerde kullanabilirsiniz. Danışman bilgilerini belirtmelisiniz. Takım tanıtım metni, takım tanıtım dosyanızın bir özeti olmalıdır. Proje adı yarışma kapsamında tasarladığınız ürüne bir isim vermek istiyorsanız onu içermelidir. Proje tanıtım metni, projenizdeki öngörülen süreçler, yarışma hedefi doğrultusunda kullanmayı planladığınız metodlardan kısaca bahsetmelisiniz.

Yarışmalara katılmak için akademik danışmanımız olması şart mıdır, akademik danışmanın sorumlulukları nelerdir?

Şartnamelerde aksi belirtilmemişse, takımlar akademik danışman bulundurmak zorunda değildir. 31.03.2018 tarihinden önce, yarışma mail gruplarında Akademik Danışman gerekliliği konusunda bilgilendirilme yapılmıştı. Ancak, devam eden süreçte, görülen lüzum üzerine, bu gerekliliği Teknofest Yönetimi esnetmekteyiz. Ancak, çalışmalarınızın daha düzenli ve salahiyetli olması açısından ve ayrıca destek taleplerinizin daha olumlu karşılanması bakımından, akademik bir danışman ile yarışmaya katılım göstermeniz, tarafımızdan önemle tavsiye olunur. Akademik danışmanın rolü; Takımın çalışmalarını denetlemek, takım liderini ve takımı yönlendirmek., Takımın hazırladığı belgeleri yarışma komisyonuna teslim etmeden önce onaylamak şeklindedir. Öte yandan, danışman şunları yapmamalıdır; takım adına tasarım yapmak, takıma doğrudan bir tasarım önermek, bir yarışma için birden fazla takıma danışmanlık yapmak, yarışma günü takımın operasyonu yönetmek gibi işleri gerçekleştirmemelidir.

TEKNOFEST NEDİR?

TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin en önemli ayağını teknoloji yarışmaları oluşturmaktadır. 

Havacılıktan otomotive, yapay zekadan simülasyon sistemlerine, su altı araçlarından otonom araçlara uzanan geniş bir spektrumda düzenlenen 19 farklı kategoride yer alan teknoloji yarışmalarına Türkiye'nin 81 ilinden 122 farklı ülkeden toplamda 17.773 takım başvuru yapmış olup 2.000'den fazla takım 50.000 yarışmacı finalist olmaya hak kazanmıştır.

Türkiye’de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusuna ilgilerinin artması hedeflenmiş, ön eleme aşamasını geçen takımlara toplamda 4 Milyon TL'nin üzerinde maddi ve malzeme desteği sağlanarak bu alanda çalışan binlerce gencin projesi desteklenmiştir. Finalist takımları 3 Milyon TL'nin üzerinde ödül beklemektedir.


<p>Suudi Arabistan haber ajansı SPA´nın haberine göre, koalisyon güçleri sözcüsü Albay Turki Maliki,

Suudi Arabistan´a Balistik Füze Saldırısı! Füzeleri Görenler Şaşkına Döndü

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Milli elektrikli tren için tarih belli oldu