• $ 6,7412
  • € 7,5936
  • 369.743
  • 109737
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
05 Kasım 2019 Salı 08:00 | Son Güncelleme:

Tek bir SMS'le düzenli bağışçı olma dönemi

Türk Telekom’la Türk Kızılay, Abonelikli Bağış Sistemi için yaptıkları işbirliğiyle mobil operatörler arasında bir ilke imza attı. Artık tek bir SMS’le düzenli bağışçı olunabilecek.

Türk Telekom, 151 yıldır ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıran Türk Kızılay’a yapılan bağışların sürekliliğini desteklemek için kullanıcının cep telefonu üzerinden bağış yapabilmesini kolaylaştıran Abonelikli Bağış Sistemi’ni devreye soktu. Türk Kızılay’a cep telefonu üzerinden yapılan bağışları belirli aralıklarda otomatik bir şekilde yineleyen bu sistemin sunduğu kolaylıklardan faydalanabilmek için, kullanıcının yapması gereken 3965 numarasına bir SMS göndermek. 

FATURAYA YANSIYOR

Sisteme tek bir SMS’le abone olan kullanıcı, abonelik süresi boyunca her ay düzenli bir şekilde 10 TL bağışta bulunabilecek. Türk Kızılay’a yapılan bağış miktarı, kullanıcının faturasına yansıtılacak ya da bakiyesinden düşülecek ve kullanıcı dilediği zaman abonelikten çıkabilecek. 

MİKTARI ARTIRACAK

Abonelikli Bağış Sistemi ile Türk Kızılay’a yapılan bağışların miktarında bir artış beklediklerini belirten Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Özellikle doğal afet ve terör saldırıları gibi durumlarda, Ramazan Bayramı ya da Kurban Bayramı gibi dönemlerde yapılan bağışların tam anlamıyla etkili olabilmesi için bu yardımların yıl boyunca devam etmesi gerekiyor” dedi. 

SÜREKLİLİĞİ SAĞLAYACAK

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ise yeni işbirliğiyle ilgili “İnsani yardım kuruluşlarının en büyük sorunlarından birisi de sürekliliği olan bir gelire sahip olunamamasıdır. Projemizle bu sorun çözülecek” dedi.

Floyd gösterileri Yunanistan'a sıçradı

Floyd gösterileri Yunanistan'a sıçradı

Kahramanmaraş'a has lezzetlerde Avrupa Birliği atağı

Kahramanmaraş'a has lezzetlerde Avrupa Birliği atağı

4 Haziran 2020 burç yorumları! Gökyüzünden burçlara ba�

4 Haziran 2020 burç yorumları! Gökyüzünden burçlara başarı mesajı

Pandeminin ardından 'Tükendim' diyorsanız...

Pandeminin ardından ''Tükendim'' diyorsanız...