• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
27 Ağustos 2021 Cuma 13:16 | Son Güncelleme:

Tecno Mobile, Türkiye'de üretilen Camon 16'yı kullanıcı beğenisine sundu

Tecno Mobile, Türkiye'de üretilen Camon 16'yı kullanıcı beğenisine sundu
AA

Bu yılın Haziran ayında Türkiye'de üretime başlayan akıllı telefon üreticisi Tecno Mobile, Camon 16'nın yerli üretim ilk modellerini satışa sunduğunu duyurdu.

Haziran ayında Türkiye'de üretime başlayan Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Tecno Mobile, Camon 16'nın yerli üretim ilk modellerini satışa sundu. Ultra keskin ön ve arka kamerasıyla dikkat çektiği ifade edilen Camon 16'ya, Teknosa ve Vatan mağazaları ve online satış platformları veya çok sayıda e-ticaret sitesi üzerinden ulaşılabildiği belirtildi.

Camon serisi, dünyanın en prestijli tüketici elektroniği etkinliklerinden biri olan IFA'da "Kamera Teknolojisi İnovasyonu Akıllı Telefon Altın Ödülü"nü almıştı. Cihazın; 48 MP çözünürlüğünde ana kameraya sahip dörtlü arka kamera kurulumu, ultra gece modu, 128 GB dahili depolama alanı, 6 GB RAM kapasitesi ve 18W gücündeki hızlı şarj desteği ile dikkatleri üzerine çektiği kaydedildi.

TECNO MOBİLE, PHANTOM X'İ EYLÜL AYI İÇİNDE TÜRKİYE'DE PİYASAYA SÜRMEYE HAZIRLANIYOR

Sahip olduğu global Ar-Ge gücü ve tasarım ile ileri düzey kamera teknolojisi konusundaki iddiasını her zaman geliştirdiği ürünlerle ortaya koyduğunu ifade eden Tecno Mobile, bunu yaparken faaliyette bulunduğu ülkelerdeki tüketicilerin beklentilerini de dikkate aldığını dile getiriyor. Yerli üretim Camon 16'nın da bu vizyonun bir parçası olarak Türk tüketicilerin fiyat ve kalite beklentilerini karşılayacak özelliklere sahip olduğu belirtiliyor.

Tecno Mobile ayrıca, amiral gemisi olarak nitelendirdiği ve kamera ve tasarım özellikleriyle dikkat çekeceğini ifade ettiği yeni modeli Phantom X'i de Eylül ayı içinde Türkiye'de piyasa sunmaya hazırlanıyor.

Diğer yandan; IDC'ye göre Tecno, satış hacmini yüzde 45 artırarak satışta 25 milyon adedi aştı ve gelirini 2020'de yıllık yüzde 38 artışla 2,3 milyar doların üzerine çıkardı. Şirket, kısa bir süre önce de yeni marka elçisi olan ünlü aktör Chris Evans ile ortaklığını duyurmuştu. Markanın liderlik konusundaki kararlılığının yüzü olduğu belirtilen Evans'ın, Tecno'nun "Engel Tanıma" marka sloganını ve mükemmellik arayışını somutlaştırdığı ifade edilmişti.

  • tecno camon 16
  • tecno camon 16 satışa sunuldu
  • tecno yerli üretim
  • tecno türkiye üretimi
  • tecno yerli üretim telefon
  • tecno camon 16 özellikleri
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Yeni varyant hızla yayılıyor... Kovid geçirip, tat ve koku kaybı

Beynimizin parmak izi, hastalıkları veya kişileri tanımak için kullanılabilir mi?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!