• $7,6604
  • €8,9115
  • 458.493
  • 1124.17
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
17 Eylül 2020 Perşembe 10:22 | Son Güncelleme:

SSB Başkanı İsmail Demir duyurdu: ZAHA'lar alabora testini başarıyla geçti

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Zırhlı Amfibi Hücum Aracının (ZAHA) amfibi hücum araçlarının en kritik ve önemli kabiliyetlerinden birisi olan alabora testini başarıyla geçtiğini duyurdu.

Zırhlı Amfibi Hücum Aracının (ZAHA) test faaliyetleri devam ediyor. Amfibi deniz piyademizin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak geliştirilen ZAHA, önemli bir aşama olan kendini düzeltme testini başarıyla geçtiği belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir  sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, "ZAHA‘nın mühendislik doğrulama faaliyetlerinde önemli bir aşama olan kendini düzeltme testi başarıyla tamamlandı" açıklamasına yer verdi.

"ZAHA'LAR ARTIK KALİFİKASYON TESTLERİNE BAŞLIYOR"

Amfibi deniz piyademizin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak geliştirilen Zırhlı Amfibi Hücum Aracının (ZAHA) zorlu hava koşullarında denizde alabora olması durumunda, içerisinde bulunan mürettebata zarar vermeden ve ilave bir sistem kullanmadan kendini döndürme özelliğine sahip olduğunu belirten Demir şunları söyledi:

"Bu test ile doğrulama faaliyetleri tamamlandı ve artık kalifikasyon testlerine başlanıyor."
<p>İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde çalışan hasta bakıcı sağlık çalışanı, bir kişiyi maske

Çapa'da 'Maske tak' diye uyarıda bulunan sağlıkçı ameliyata alındı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Avrupa'nın en uzunu olacak Zigana Tüneli'nin yüzde 74'ü tamamlandı

Tokat'ta AVM yangını