• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
30 Nisan 2021 Cuma 15:28 | Son Güncelleme:

SSB Başkanı Demir: Hava savunma sistemlerimiz devreye giriyor

SSB Başkanı Demir: Hava savunma sistemlerimiz devreye giriyor

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, hava savunma sistemlerinin devreye girdiğini belirtti.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yerli hava savunma sistemlerinin devreye girdiğini, seri üretimlerinin başladığını ve onların teslimatlarının olacağını açıkladı.

TRT Haber'in haberine göre Azerbaycan ziyaretinde önemli açıklamalarda bulunan Demir şunları söyledi:

"AZERBAYCAN İLE ORTAKLIK GÜNDEMDE"

Harekat sırasında alınan dersler ile beraber daha güçlü olmak için iki ülke de hazır olmalı. Kardeşlerimizle muharebe sırasında olduğu gibi sonrasında da faaliyetlerimiz sürüyor. Azerbaycan ile tesis kurma, ortaklık oluşturma, teknoloji paylaşımı ve transferi gündemde... Hızla adım atmamız gerekiyor. Çünkü netice önemli. Bu konuşmalar, işin planlanması ve stratejilerin kurulması açısından önemli. Harekat sırasında alınan derslerle beraber ileride daha güçlü olmak, iki ülkenin bu kardeşlik boyutunu kuvvet anlamında 'Hazır ol cenge eğer ister isen sulh-ü salah' atasözünde olduğu gibi kuvvetli, hazır olmayı iki ülkenin yapması gerekiyor. Burada da yakın bir iş birliği ve ortaklık önemli.

"BU ZİYARET YENİ BİR ADIM OLACAK"

Savunma sanayii ve teknolojilerinde mevcut kabiliyetlerimizi daha ileri aşamaya taşımak, iki ülkenin iş birliğini, dostluğunu, emektaşlığını savunma sanayii yerlileştirilmesi ve milli ürünler oluşturulması konusunda da bir araya getirmek üzere faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu faaliyetlerin bir parçası olarak da bugünkü ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaret de inşallah ortak çalışmaların inkişaf ettirilmesi yönünde yeni bir adım olacak. Ziyaretler ve temaslar devam edecek. Biz, devlette savunma sanayii organizasyonunun temelde çatısı olarak bu yapıyı oluşturmak üzere buradayız.

"SAVUNMA SANAYİ ÜRÜNLERİNE ÇOK BÜYÜK BİR İLGİ OLUŞTU"

Savunma sanayi ürünlerine çok büyük bir ilgi oluştu, oluşmaya da devam edecek. Bu oluşan ilginin çok daha yukarılara gittiğini görüyoruz. Biz ürünümüzün ne kadar iyi olduğunu ne kadar söylersek söyleyelim sözden öte görmek ve özellikle sahada etkinliğini ispatlamak çok önemli bir gösterge. Bu ilgi şu an ki ürünlerimiz seviyesinde ama biz şunu biliyoruz ürünlerimiz hiçbir zaman için bu seviyede kalmamalı, çok daha ileriye adımlar atmalıyız. Harekat ortamında herkes birbirinin elini görmüş oluyor. Buna karşı tedbirler alınıyor. Biz de adımlar atıyoruz ama onun bir adım ötesine biz daha iyi neyi nasıl daha iyi yapabiliriz diye düşünüp yeni ürünleri sahaya sürmeye devam ediyoruz"

"HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİMİZ DEVREYE GİRİYOR"

Yerli hava savunma sistemlerini devreye girdi. Seri üretimlerine başlayıp teslimatları da yapılacak. 2021'de bazı yabancı kaynaklı sistemlerin yerlileştiğini göreceğiz.

Bu bir yolculuk ve sürekli olacak. Teknoloji üst üste koya koya gidecek. Ürünü bir an önce sahaya sürmek, olgunlaşma sürecini sahada görmek ve geri bildirimlerle yolculuk yapmak çok daha etkin bir yöntem. Bunu da hayata geçirdiğimizi göreceğiz"

  • SSB Başkanı Demir
  • Hava savunma sistemlerimiz devreye giriyor
  • Seri üretimlerine başlanıyor
<p>İsrail polisi sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate müdahale etmesi sonucu 10 kişi

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'dan çıkan Filistinlilere müdahale: 10 yaralı

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır