• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
21 Şubat 2021 Pazar 13:22 | Son Güncelleme:

SSB Başkanı Demir duyurdu: PMT 7.62 ile dışa bağımlılık sonra eriyor

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Makineli Tüfek PMT 7.62'nin Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hizmetine sunulacağın duyurdu.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Makineli Tüfek PMT 7.62'nin geliştirilmesinin sürdüğünü, bu silah sisteminde dışa bağımlılığın biteceğini açıkladı.

SSB Başkanı İsmail Demir, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Platformlar için 7.62 mm Makineli Tüfek PMT 7.62'nin geliştirmesi sürüyor. Kalifikasyonu tamamlandıktan sonra teslimatına başlayacağımız bu silah sisteminde dışa bağımlılığı bitirecek, artık yerli ve milli üretimle güvenlik güçlerimizin kullanımına sunacağız" .

Sarsılmaz firması geliştirilen PMT 7.62 Makinalı Tüfek, kalifikasyon testlerinin tamamlanmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hizmetine sunulacak.

MEHMETÇİKLER MPT-76MH İLE TERÖRDE DAHA GÜÇLÜ

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunca (MKE) üretilen MPT-76MH silahının Mehmetçik için daha hafif hale getirildiğini bildirdi.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Bakanlığımız bağlısı MKE tarafından yüzde 100 yerli olarak üretilen ve daha hafif hale getirilen MPT-76MH ile Mehmetçiklerimiz terörle mücadelede daha güçlü." ifadesi kullanıldı.

Paylaşımda MPT-76MH'nin üretim ve deneme atışları ile Mehmetçik'in silahı kullandığı anlara ilişkin videoya da yer verildi.


Haberin Özeti

Makineli tüfek PMT 7.62, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğünün hizmetine sunulacak.

DETAY
• Sarsılmaz şirketi tarafından üretilen "Platform için Makineli Tüfek" PMT 7.62'nin teslimatları, kalifikasyon testlerinin ardından gerçekleşecek.
<p>İstanbul Halkalı'da büyük bir yangın çıktı. </p><p>Dumanlar kilometrelerce öteden görülürken, eki

Halkalı'da iş yeri yangını

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek

Çakmakla piknik tüpünü kontrol etti! Evim tamamen yandı