• $ 6,0944
  • € 6,6161
  • 323.143
  • 116829
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

ABD'li Fizikçi Benford ilginç açıklama! 'Uzaylılar bilgi topluyor'

ABD'li fizikçi ve Dünya Dışı İstihbarat Araştırmacısı (SETI) James Benford'un uzaylılarla ilgili yazdığı makale dünyayı şaşkına çevirdi. Benford kaleme aldığı makalede 'uzaylılar casusluk yapıyor olabilir' iddiasında bulundu.

Benford bir gazeteye yazdığı makalede, bilim insanlarını şaşırtan bir iddiada bulundu. Dünya dışı varlıkların, gezegenimiz hakkında bilgi toplaması için, dünya yörüngesine yakın asteroitlerin ideal bir konuşlanma alanı olduğunu ileri sürdü. Benford'a göre, yakınlardaki bir sondanın teknolojinin ilerlemesi ile tespiti ve temas sonucu, bir iletişim kurulabilir. 

Star.com.tr'nin haberine göre, ABD'li fizikçi makalesinde araştırmacılara, optik ve radyo teleskoplar ve uzaya gönderilecek bir araçla uzaylı teknolojisinin kanıtlarını aramalarını öneriyor. Uzaylıların muhtemelen tespit edilmekten kaçınacağını belirten Benford, ayın herhangi bir yerinde de benzer çalışmalar yapabileceklerini savundu.
 
''BİR ŞEY KAYBETMEYİZ''
 
Gelecek eleştirileri düşünerek bu araştırmalar sonunda bir şey kaybedilmeyeciğini belirten Benford, ''Hiçbir şey bulamazsak, milyarlarca yıldır dünyadaki hayata hiç kimsenin bakmaya gelmediğini anlarız.'' Bu da sürpriz, çarpıcı bilgi olur.'' diyor.
 
Arizona Eyalet Üniversitesi'nden bir fizikçi ve astrobiyolog olan Paul Davies'in de, dünya çevresinde bir uzaylı gözetleme noktasının olabileceği yönünde şüpheleri var. Ancak bilimin yine de incelemesinin yararlı olacağını belirtiyor.
 
Davies konuya ilişkin, ''Uzaylı sondalarının bu koordinatlardan birinde olması muhtemelen çok düşük bir ihtimal. Ama gidip bakmanın maliyeti düşükse, neden araştırılmasın? Uzaylı bualamasak bile ilgi çekici şeyler bulabiliriz.'' açıklamasında bulundu.


<p>Rusya ve Esad rejimine ait savaş uçaklarının bombardımanı nedeniyle İdlib'den kaçan siviller, Tür

Ölümden kaçış konvoyu! İdlib'den göç sürüyor...

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Dünyanın en güçlü orduları açıklandı! İşte 2020 yılı raporu

Ebeveynler çocuğa nasıl destek olabilir?