İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0328
  • 4.9915
  • 174.45
  • 112.090
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Samsung Galaxy S8 Plus özellikleri ve fiyatı

Samsung'un dev ekranlı beklenen telefonu Galaxy S8 Plus hangi özelliklerle geliyor? Türkiye fiyatı ne kadar olacak? İşte detaylar...

Merakla beklenen Samsung Galaxy'nin son serisi olan S8 Plus'ın çıkış tarihi internete sızdırıldı. Peki özellikleri nelerdir, fiyatı ne kadar olacak? İşte Samsung severlerini heyecanlandıran haber...

Galaxy S8 ve S8 Plus'ın beklenen duyurusu hala bir ay uzakta, bu da demek oluyor ki bilgi sızıntılarıyla idare etmeye devam edeceğiz. En son bilgi sızıntısı Evan Blass'tan (@evleaks) geldi. Yeni sızıntı Galaxy S8 Plus'ın sistem özelliklerini açığa çıkarıyor, ve görünüşe bakılırsa sistem özellikleri daha küçük olan Galaxy S8'e oldukça yakın.


Cihazın en çok dikkat çeken özelliği 6.2-inçlik devasa ekranı. Ekranın "QHD+"çözünürlüğü ekran en-boy orantısının 16:9'dan daha uzun olduğunu, 18:9'a daha yakın olduğunu gösteriyor. Zaten büyük olan 5.7-inçlik ekranıyla Galaxy Note 7'yi bile geride bırakan S8+, farklı en-boy oranı ve çerçeve kalınlığı sayesinde devasa boyutuna rağmen konforlu bir kullanım sunacağı tahmin ediliyor.

Evan Blass tarafından paylaşılan özellikler daha önce gördüğümüz verilerle örtüşüyor: 4GB bellek ve 64GB depolama alanı, 12MP arka kamera ve göz tarama özelliğine sahip bir ön kamera. Galaxy S7' ve Note 7'yi ilginç yapan tüm özellikler S8 vs S8 Plus'ta da buluyor, ancak daha büyük ekran ve tekrar tasarlanmış kasa ile çok daha öteye gidiyor. S8 ve S8 Plus telefonlarının fiyatıyla ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı. 

Samsung yetkilileri diz çöküp özür dilemişlerdi

Samsung'un Çinli yöneticileri düzenledikleri etkinlikte Galaxy Note 7'ler için adeta diz çöküp özür dilediler. Teknoloji devi batarya sorunlu telefonları Galaxy Note 7’ler yüzünden kullanıcılarının güvenini bir süre önce kaybetti. Samsung’un Çinli yöneticileri ise kullanıcıları geri kazanmak için adım attılar. Yöneticiler hep beraber kullanıcılardan özür dilediler.

Çin’de 29 Ekim’de Samsung yerel distribütörler için Shijiazhuang içinde bir etkinlik düzenlendi. Etkinlik sırasında yaklaşık 20 yöneritici hatalı Galaxy Note 7’ler için diz çökerek özür diledi. Görüntüler olay oldu.

Samsung’un yöneticileri diz çöküp özür diledi

NE OLMUŞTU?

Samsung’un bu sene içerisinde iddialı bir şeklilde çıkardığı Galaxy Note 7’lerin birer birer patlama haberlerinin tüm dünyada yankı uyandırmasının ardından problemin sebebinin bataryalar olduğu anlaşılmıştı. Samsung önce telefonları geri toplatmış, sonrasında ise üretimi durdurmuştu.

Yapılan anketlerin sonucunda Samsung’a duyulan güvenin azaldığı da ortaya çıktı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, seçim tarihinin öne alınmasının ardından kamu yararını gözeterek

YÖK Başkanı Saraç´tan kritik sınav açıklaması

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Diyarbakır'da 4 terörist etkisiz hale getirildi

'Yüzyılın madeni' Leonardit: Türkiye dünyada ikinci sırada

En Çok Okunanlar