• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
20 Haziran 2020 Cumartesi 18:02 | Son Güncelleme:

Rusya tehdidine karşı filolarını F-35'lerle donatıyorlar

Rusya tehdidine karşı filolarını F-35'lerle donatıyorlar
Aksam.com.tr

Polonya, filosunu F-35'lerle güçlendirmeye hazırlanıyor. ABD merkezli askeri analiz dergisi National Interest, sipariş edilen 32 adet F-35'in Polonya filosunu hem Avrupalı müttefiklerinin önüne geçireceğini hem de Rusya'ya karşı elini güçlendireceğini yazdı.

Deniz, kara ve hava birliklerinin modernizasyonunu sürdüren Polonya, filosunu da beşinci nesil savaş uçağı F-35’lerle donatmaya hazırlanıyor. Polonya, sipariş ettiği 32 adet F-35 savaş uçağıyla hem Rusya’ya karşı kendini savunmayı hem de filosunu Avrupalı müttefiklerinin önüne geçirmeyi hedefliyor.

Aksam.com.tr’nin National Interest’ten aktardığı habere göre, NATO içerisinde elit bir konuma yükselmeye çalışan Polonya, hemen kapısındaki Rusya tehdidine karşı elini güçlendirmeye hazırlanıyor.

Rusya’ya karşı ABD ile kurmaya başladığı yakın ilişkiler ve ülkesinde ağırladığı ABD askerî birliklerine ek olarak filosuna 32 adet F-35 savaş uçağı katmak isteyen Polonya, bu vesileyle Avrupalı müttefikleri Almanya ve Fransa’dan daha iyi bir hava filosuna sahip olmayı amaçlıyor.

Hâlihazırda filosunda Rus yapımı MiG-29 ve Su-22 savaş uçakları bulunan Polonya, 32 adet F-35’in yanı sıra pek çok yan ürün ve hizmet için toplamda 6,5 milyar dolara anlaşmıştı.

Metrobüs içinde tavandan akan sudan şemsiye ile korundular!

Mehmetçik gece boyunca terör hedeflerini yok etti!

AK Partili isimden kirli ittifaka sert sözler...

<p>Peki, reform paketlerinde gelinen son durum ne? Hukuk ve  ekonomide hangi başlıkları konuşacağız?

Reform paketlerinde son durum ne?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yeni nesil 3 Fırtına obüsü Akar'ın katıldığı törenle TSK'ya teslim edildi

Karaciğeri yenileyen besinler