• $ 5,8832
  • € 6,5352
  • 281.734
  • 94349.8
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Radyasyon füzesi yeni denemelere başlıyor

Hindistan, yeni nesil radyasyon füzesinin (NGARM) temmuz veya ağustos ayında yeni denemelerine başlanacağını bildirdi.

TM Dijital Haber Merkezi

Hindistan, Ocak 2019’da Odisha kıyılarında Hint Hava Kuvvetlerinin ana savaş uçağı olan Sukhoi-30MKI’dan atılan yeni nesil radyasyon füzesinin (NGARM) ilk testini başarıyla gerçekleştirdiğini açıklamıştı.

18 Ocak’ta yapılan testte, aerodinamik ve itiş gücü gibi parametrelerinin ölçüldüğü, yeni yapılacak testlerde ise hedeflere karşı performans değerlendirilmesi yapılacağı, bu testlerin başarılı olmasının ardından füzenin envantere alınacağı bildirildi.

Yerli olarak geliştirilen havadan karaya füze, düşman radarlarını, izleme sistemini ve haberleşme tesislerini imha etme yeteneğine sahiptir. 100 kilometrenin üzerinde bir menzil alanı olan NGARM, Hindistan’da ilk defa geliştirilip kullanıldı. Söz konusu füze, radarların veya diğer izleme cihazlarının yaydığı sinyalleri veya radyasyonları belli bir şekilde algılayıp bunları imha edebilme kabiliyetine sahiptir.

Füze, gelişimsel denemelerin tamamlanmasından sonra, cephe savaş uçağı Sukhoi ve çok görevli hafif savaş uçakları Tejas ile entegre olacak.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Başkan Erdoğan´dan SKY News Muhabirine Tokat Gibi Yanıt

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Dünden bugüne 'Asker Selamı' veren futbolcular

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları