• $ 6,0835
  • € 6,8198
  • 251.269
  • 86.072
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

PUBG oyunu nasıl oynanır?

PUBG son zamanlarda hem mobil uygulamasıyla hem de bilgisayar oyunuyla birçok genci etkisi altına aldı. Açılımı PlayerUnknown’s Battlegrounds olan PUBG oyunu hem görsel zenginlik, hem gerçek zamanlı aynı anda 100 kişi ile aynı anda oynanabilmesi birçok oyunun önüne geçerek popülerlik kazanmıştır. Peki PUBG oyunu nasıl oynanır? İşte tüm detaylar...

PUBG son zamanların en çok oynanan dizisidir. Canlı ve birden fazla oyunculu oynanabilen bir oyundur. PUBG‘de, aynı anda 100 kişinin uçaktan paraşütle atılmasıyla başlar ve paraşüt yere indiğinde hayatta kalman gereken bir oyundur. PUBG’de hayatta kalmak için çember daraldıkça çemberin dışında kalmamak gerekir.

PUBG NASIL OYNANIR?

PUBG'de basit başlangıç tercihlerinizi yaptıktan sonra 100 kişinin dahil olduğu bir harita üzerinde kendinizce belirlemiş olduğunuz noktaya iniş yapmanız gerekir. PUBG oyuncularının iniş yaptığı 8 x 8 kilometre genişliğindeki bu haritada amacınız, olabildiğince hayatta kalmanıza yardımcı olabilecek kaynakları toplamak ve diğer oyuncuları avlamak.
Oyunun haritası üzerinde çeşitli lokasyonlarında silahlar, mermiler ve araçlar yer alıyor. Bu ganimetleri toplayarak düşmanlarınızdan gelecek saldırılara karşı kendinizi hazırlamalı ve oyunda ölmemek için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız.

Oyun başladıktan sonra tüm oyuncuların içinde olması gerektiğini gösteren bir alan çizgisi oyuna dahil oluyor. Bir geri sayımla birlikte gelen bu alan çizgisi, herkesin içinde kalması gereken oyun sınırlarını belirliyor. Çemberin dışında kalmanız halinde, sağlık puanınız yavaş yavaş azalıyor ve en sonunda karakteriniz ölmesi kaçınılmaz hale geliyor. Oyundaki oyuncu sayısına göre bu çember çizgisinin genişliğinin tekrardan daralabileceğini unutmamalısınız.
Bu oyun çizgisi sayesinde dev harita üstünde konumlanan tüm oyuncuların birbirine yakın olmaları ve çatışmaya girmeleri sağlanıyor. Aksi olsaydı, iki oyuncunun birbirini 8 x 8 kilometre çapındaki bir savaş arenasında bulması gerçekten zorlayıcı olabilirdi. Özellikle bir diğer oyuncunun savaşmak yerine saklanmayı tercih edeceği düşünürse…

PUBG'da önemli olan hayatta kalmak fakat bunu yaparken de diğer oyuncuları saf dışı bırakmak için harekete geçmeniz gerekiyor. Öldürdüğünüz oyuncuların hepsinden bir sandık düşecek ve bu sandık aracılığıyla oyuncuların o zamana kadar toplamış olduğu ganimetler sizin olacaktır. İstediğiniz ganimetleri alarak elinizi daha güçlü kılabilir ve daha falza
oyuncuyu saf dışı bırakmak için harekete geçebilirsiniz. Oyunda illa birlerini haklamak zorunda değilsiniz. Yine de oyun sona erdiğinde altınlar ve ganimetler kazanmak için oyun içi sıralamanızı olabildiğince yüksek tutmayı başarmalısınız. Bunun yolu ise daha çok düşmanı öldürmek ve aynı zamanda hayatta kalmayı başarmaktan geçiyor. Eğer yeterince kurnazsanız ve saklanma yeteneğinize güveniyorsanız, hiçbir rakibinizi öldürmeden de Top 10 oyuncu içinde kalmayı başarabilirsiniz.

PUBG NASIL İNDİRİLİR?

PUBG Mobil İndir işlemlerinin nasıl yapılacağını merak edenlere büyük müjde var. Hemen aşağıda yer alan bilgileri okuyarak, PUBG Mobil İndirme ile ilgili tüm bilgilere sahip olabilirsiniz. PUBG Mobil İndir işlemlerinin nasıl yapılacağını aktaracağız.

PUBG NEDİR?

Takım olarak veya solo şekilde oynanabilen PUBG, FPS oyun kategorisindedir. Oyunda bir muçağın içinde toplanmış olan oyuncular belirledikleri noktalara paraşütle atlayarak adadaki imkanlarla görevleri yapmaktadırlar. Bir oyuna yaklaşık olarak 100 kişi dahil olmaktadır. Son yıllarda özellikle gençler olmak üzere her yaştan insan online bilgisayar oyunlarını aktif şekilde oynamaktadır. Genel olarak Knight Online ile başlayan online oyun çılgınlığı Metin2, World of Warcraft, Dota, Counter Strike, League of Legends gibi bir çok online oyun ile kullanıcı kitlelerini çok üst seviyelere taşıyarak ülkeler arası takımlarla büyük turnuvaların oluşturulmasına vesile olmuştur. Son olarak ortaya çıkan ve herkesin büyük beğenisini toplamayı başaran oyun PUBG olmuştur.

Bu oyun Steam platformundan ücreti karşılığında satın alınabilmektedir. Steam, birçok bilgisayar oyununun orijinal versiyonlarının satın alınabildiği çok büyük bir oyuncu platformudur. PUBG de kullanıcı kitlesinin artmasıyla birlikte Steam üzerinde yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran oyunlar arasına girmiştir. Milyonlarca oyuncunun vazgeçemediği oyunlardan olan PUBG ile beraber, farklı oyuncularla aynı haritada kıyasıya bir mücadele içerisine giriyorsunuz. Oyunu özetle inceleyecek olursak, 100 farklı oyuncuyla aynı haritada yer alacağınızı ve muhteşem mücadelelere sahne olan bu haritada birbirinden farklı görevler yapacağınızı aktarabiliriz. Oyunla ilgili bilgilere devam edeceğiz ancak şimdi de oyunun mobil olarak oynanabildiğinin bilinmesi sayesinde PUBG Mobil İndir işlemlerinin nasıl yapılacağını aktaracağız. Google

Play Store

APP Store üzerinden rahatlıkla indireceğiniz oyunun cihazlarınıza kurulmasının ardından kaliteli bir arayüzde çalıştığını söylemek mümkündür.

PUBG HAKKINDA

Tencent Games'a ait olan oyun daha sonra Bluehole firması ile işbirliği yapmış ve bu sayede mobil versiyonu devreye almıştır. Ancak App Store üzerinden indirmeye çalıştığınızda oyunun Çince versiyonuyla karşılaşacaksınız. Google Play'de ise herhangi bir sorunla karşılaşmadan işlem yapabilirsiniz. Oyunun her platformda çalışmaya başlaması sayesinde mobil anlamda da milyonlarca kişinin oyunu indirmeye devam ettiğini aktarabiliriz. Çünkü herhangi bir performans kaybına neden olmadan anında indirebilir ve oyunu oynayabilirsiniz.

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Hafta sonu geldiğinde mutluluktan çıldıranlar aramızda mı?

´Hafta Sonu Geldi´ Sireni

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Dört ülke Şahi209 için teklifte bulundu

Sıfır ayarında ikinci el otomobil nasıl bulunur?