• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
20 Nisan 2021 Salı 00:20 | Son Güncelleme:

Pembe WhatsApp tehlikesi! Sakın indirmeyin

Pembe WhatsApp tehlikesi! Sakın indirmeyin

Pembe WhatsApp tehlikesi binlerce kullanıcıyı mağdur etti. Mesajlaşma ve konuşma ağırlıklı kullanılan popüler iletişim aracı WhatsApp için yeni bir dolandırıcılık yönetimi yayılmaya başladı. Pembe WhatsApp olarak adlandırılan sahte uygulama kullanıcılarının verilerinin ele geçirilmesine sebep oluyor.

Popüler mesajlaşma ve konuşma uygulaması WhatsApp yeni bir dolandırıcılık yöntemi ile gündeme geldi. Facebook'un bünyesinde bulunan ve 1 milyardan fazla indirilen WhatsApp bazı korsan sitelerin uydurduğu "pembe tema" ile kullanıcıların bilgisinin çalınmasına neden oldu. Normal rengi yeşil olan WhatsApp'ın korsanlar tarafından uydurulan pembe temasını indirenler mağdur oldu.

Donanımhaber'de yer alan habere göre; popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'da yeni bir dolandırıcılık yöntemi yayılmaya başladı. Sohbet gruplarında "pembe tema" güncellemesi görünümüne bürünmüş kötü amaçlı bir dosya bağlantısı paylaşılıyor.

Sözde resmi güncelleme, WhatsApp'ın artık monoton hale gelen yeşil rengini, pembe renge dönüştürmeyi vaat ediyor. Ayrıca kullanıcılara uygulamanın önceki sürümlerinde olmayan bazı yararlı özelliklere sahip olacakları da empoze ediliyor.

Sahte güncelleme bağlantısına dokunan veya tıklayan kullanıcıların hem hesabı hem de kişisel verileri ele geçirilebilir. Zira bunu yaparak telefonunuzu hacker'ların erişimine açmış oluyorsunuz. Peki isteyerek ya da istemeyerek cihazınıza pembe temayı yüklediyseniz ne yapmalsınız?

PEMBE WHATSAPP'I YÜKLEYENLER NE YAPMALI?

Böyle bir durumla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken şey Pembe WhatsApp'ı silmek. Ayrıca hesabınızdan tüm cihazların bağlantısını kesmeniz, tarayıcınızın önbelleğini temizlemeniz ve tüm uygulamaların izinlerini kontrol etmeniz gerekiyor.

Pembe WhatsApp'ın ayrıca sistemde gizlenmesi gibi bir tehlike de söz konusu. Böyle bir durumda zararlı yazılımı akıllı telefonunuzdan söküp atmanız daha zor hale geliyor. Bu tür tuzaklara düşmemek için uygulayabileceğiniz en basit güvenlik önlemi "şüpheli bağlantılara" kesinlikle tıklamamak.

<p>İsrail polisi sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate müdahale etmesi sonucu 10 kişi

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'dan çıkan Filistinlilere müdahale: 10 yaralı

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır