• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
11 Mart 2021 Perşembe 19:41 | Son Güncelleme:

Pakistan'dan TikTok hamlesi! Fişini çekti...

Pakistan'dan TikTok hamlesi! Fişini çekti...

Son dönemlerin popüler sosyal medya platformu TikTok Pakistan'da yasaklandı. Özellikle gençlerin yoğun olarak kullandığı video oluşturma platformu TikTok ahlaka aykırı olması nedeniyle Pakistan'da kapatıldı. Daha önce de Hindistan'da yasaklanan TikTok müstehcen içerikler nedeniyle eleştiri oklarını üzerine çekti.

Çin'de bilinen adıyla "Douyin" ya da "TikTok" uygulaması tüm dünyada büyük bir hızla yayılmaya devam ediyor. Kısa video oluşturma üzerine dayalı sosyal medya platformu TikTok, Hindistan'dan sonra Pakistan'ın da radarına takıldı. TikTok, ahlaka aykırı olduğu gerekçesiyle Pakistan'da yasaklandı.

TİKTOK'U RESMEN YASAKLADI

Asya ülkesi Pakistan, sosyal medya platformu TikTok'un ülke içindeki kullanımını kapattı. Pakistan Yüksek Mahkemesi daha önce açılan davayı sonuca başladı. Mahkeme, Pakistanlı yetkililerin TikTok'u yasaklama talebini yasalara uygun buldu. Pakistan böylece komşusu Hindistan'dan sonra TikTok'u yasaklamış oldu.

AHLAKİ DEĞERLERE UYGUN DEĞİL

Pakistanlı yetkililer TikTok'taki paylaşımların ahlaki değerlere uygun olmadığını savunuyordu. Çin merkezli TikTok'a yüklenen videoların Pakistan gençliğini etkilediği iddia ediliyordu. Mahkeme başkanı Reşit Han, "TikTok videoları müstehcenlik yayıyor. Bir an önce kapatılmalı" açıklamasını yaptı.

TikTok, Pakistan'da Ekim ayında yasaklanmıştı. SensorTower'ın tahminlerine göre 200 milyon nüfuslu Pakistan'da TikTok 18 milyondan fazla indirmeye sahip.

Pakistanlı muhaliflerden bir kısmı ahlaki değerlerin, iktidar tarafından üretilen bahane olduğunu savunuyor. Asıl amacın ülkenin lideri İmran Han'a yönelik eleştirilerin engellenmesi olduğu belirtiliyor. (Ntv)

<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Fenerbahçe, Medipol Başakşehir maçı hazırlıklarını sürdürdü

Amerikalı Rapçi Kanye West'in ayakkabısı 2 milyon dolardan satışa çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de