• $8,101
  • €9,7016
  • 452.4
  • 1407.14
02 Mart 2021 Salı 19:10 | Son Güncelleme:

Özellikleri ile dikkat çekiyor... Süpersonik savaş Drone'u 'Arrow' tanıtıldı

Özellikleri ile dikkat çekiyor... Süpersonik savaş Drone'u 'Arrow' tanıtıldı

Merkezi Singapur'da bulunan Kelley Aerospace şirketi süpersonik insansız savaş hava aracı (UCAV) konseptine sahip "Arrow"u tanıttı. Süpersonik hava aracı Arrow'un özellikleri arasında otonom ve uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmesi dikkat çekiyor.

Merkezi Singapur'da bulunan Kelley Aerospace havacılık şirketi otonom ya da uzaktan kontrollü bir şekilde kullanılabilen süpersonik savaş Drone'u "Arrow"u tanıttı.

WebTekno'da yer verilen habere göre, Arrow, Singpaore'un Seletar Havacılık Parkı'ndaki Kelley Aerospace tesislerinde tasarlandı ve yine orada üretilecek. Tek bir insanlı savaş uçağı, her biri farklı silah ve ekipmanlara sahip birden fazla Arrow'u kontrol edebilecek. Arrow, otonom bir şekilde göreve gönderilebileceği gibi iki yer istasyonu tarafından da uzaktan kontrol edilebilecek.

Kelley Aerospace'in açıklamalarına göre Arrow, saldırının yanı sıra istihbarat, gözetleme, hedef belirleme ve keşif görevleri için de kullanılabilecek. Bu yeni nesil hava aracı için yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Arrow, insanlı uçaklar için bir tamamlayıcı ve hava muharebe alanında bir kuvvet çarpanı olmak için tasarlandı."

Maksimum kalkış ağırlığı 16.800 kilogram olan Arrow, Mach 2.1 hıza kadar 4.810km menzile kadar çıkabiliyor. Kelley Aerospace, Arrow'un en önemli avantajlarından biri olarak ise düşük fiyatını gösteriyor. Tek bir Arrow'un fiyatı, donanımına göre 9 ila 16 milyon dolar arasında değişiyor. Ayrıca şirkete göre Arrow, karbon fiber malzemeden yapılmış bir monokok tasarımı ile dünyada türünün ilk örneği.

Yapay zekaya sahip... Boeing'in insansız savaş uçağı ilk uçuşunu yaptı

<h3>ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI FİNALİ 18 MAYIS SALI GÜNÜ SAAT 20:45'TE OYNANACAK</h3><p>TFF, Beşiktaş ile

Haftanın futbol başlıkları... Bozuk statlarda maç oynatılmayacak

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi