• $ 7,3382
  • € 8,6854
  • 460.899
  • 1100.26
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
04 Eylül 2019 Çarşamba 16:57 | Son Güncelleme:

Netflix'ten kullanıcıları üzen haber! Bir sezon tek seferde yayımlanmayacak

Dünyanın en büyük çevrimiçi yayın platformlarından olan Netflix, yayın stratejisini değiştirecek gibi görünüyor. Bundan önce yapımlarındaki tüm bölümleri tek seferde yayınlayarak kullanıcılara tüm bölümleri 'silip süpürme' imkanı tanıyan Netflix, bazı yapımlarında bu stratejinden vazgeçiyor.

Webtekno'nun haberine göre, Netflix, yeni bir yapım ya da mevcut yapımları için yeni bir sezon çıkarttığı zaman bu yayınların mevcut sezon için olan tüm bölümlerini aynı anda yayınlamasıyla biliniyordu. Bu sayede platformun kullanıcıları, dilerse bir oturuşta tüm sezonu bitirebiliyor, dilerse bir gün bir bölüm, bir gün üç bölüm şeklinde sezonu izleyebiliyordu.

Birçok kişinin son derece memnun olduğu ve kullanıcılara izledikleri diziyi 'nasıl izleyecekleri' konusunda bir özgürlük veren sistem, Netflix'in yeni bir kararı sonucunda standarda dönecek. Başka bir deyişle diziler, televizyonlarda olduğu şekilde haftalık olarak yayımlanmaya başlayacak.

Netflix'te bulunan The Great British Baking Show'a bakacak olursanız 'Collection 7' isimli sezonun yayında olduğunu ancak yalnızca bir adet bölümün aktif hale geldiğini görebilirsiniz. Gelecek bölümleri de görebildiğiniz alanda hiçbir bölüm izlenebilir değil. Bunun yerine bu bölümlerin ne zaman yayımlanacağını belirten tarihler yer alıyor. Her bölümü bir hafta aralıkla yayınlamaksa izleyicilerin haftalık olarak Netflix'i takip edeceği anlamına geliyor.

The Great British Show, Netflix'te toplu yayınlama modelini bırakan tek yapım da değil. Netflix'in Rhythm & Flow isimli rap yarışması da her hafta belirli bölümleri yayımlanacak şekilde hazırlandı.

9 Ekim tarihinde ilk dört bölümü yayımlanacak olan yarışmanın sonraki üç bölümü bir hafta sonra yayımlanacak. 23 Ekim tarihindeyse geriye kalan üç bölüm yayımlanacak.

Hulu, benzer bir yayınlama modelini bundan önce denemişti. Bir dizi yayınlayacağı zaman izleyicilerin dizinin içerisine girebilmesi, hikayeye adapte olabilmesi için ilk yayında üç bölüm yayınlayan Hulu'yu şimdi de biraz daha farklı da olsa Netflix takip edecek. Netflix, tüm sezonu bir anda yayınladığı modeliyle birçok kişiyi kendine bağlamıştı ancak bu tarz bir yayınlama yönteminin kullanıcılarda nasıl bir etki oluşturacağını da zaman içerisinde göreceğiz.

Almanya'da, PKK tarafından kızı kaçırıldı!

Almanya'da, PKK tarafından kızı kaçırıldı!

14 Ağustos Cuma hutbe konusu: Şükreden huzur bulur!

14 Ağustos Cuma hutbe konusu: Şükreden huzur bulur!

Uşak'ta ender görülen şakayık türü için koru

Uşak'ta ender görülen şakayık türü için koruma alanı

Altın fiyatları 13 Ağustos 2020 ne kadar oldu? Çeyrek altın ka&#x

Altın fiyatları 13 Ağustos 2020 ne kadar oldu? Çeyrek altın kaç TL?